Ciekawy gatunek owocożernego warana odkryto w niezbadanych dotąd lasach jednej z filipińskich wysp. Zwierzę ma dwa metry długości i jest kuzynem nieco większego, mięsożernego warana z Komodo - informuje pismo "Biology Letteres".
Teleskop Keplera odkrył w kosmosie ponad 700 nowych obiektów, które mogą okazać się nowymi planetami pozasłonecznymi (egzoplanetami) - podaje agencja RIA Nowosti. - To rzeczywiście historyczne odkrycie. Ono pokazuje, jak misja sondy Kepler dokonuje rewolucji - mówi współautorka raportu, na który powołuje się agencja.
Prom kosmiczny Discovery przycumował w środę do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) - poinformowała amerykańska państwowa agencja aeronautyki i przestrzeni kosmicznej (NASA). Celem misji jest dostarczenie zaopatrzenia na ISS.
Kolacje przy świecach są romantyczne, ale gdy robi się je zbyt często mogą szkodzić zdrowiu - ostrzegają naukowcy z USA. Ich zdaniem bardziej szkodliwe są świece parafinowe, a mniej - z wosku pszczelego lub soi.
Miłośnicy szklanego ekranu powinni uważać: nawet godzina dziennie przed telewizorem zwiększa ryzyko przedwczesnego zgonu z powodu chorób układu krążenia - wynika z najnowszych badań, które publikuje pismo "Circulation".
Około 25 mln zł kosztować będzie budowa metropolitalnej sieci światłowodowej w Kielcach, która ma być gotowa w 2012 roku. Z dostępu do sieci teleinformatycznej o dużej przepustowości skorzystają instytucje podległe urzędowi miasta i z nim współpracujące.
Rankingi szkół wyższych, ich jakość i metoda tworzenia, będą kontrolowane przez nową międzynarodową organizację IREG Observatory. W poniedziałek w Warszawie odbyło się jej pierwsze posiedzenie, na którym przyjęto zasady kontroli akademickich rankingów.
Bliskich ofiar sobotniej katastrofy prezydenckiego samolotu wspiera kilkudziesięciu policyjnych i strażackich psychologów. Jak zaznaczają, dla nich to też trudny okres, bo ta tragedia - podobnie jak wszystkich Polaków - dotknęła również ich.
Do bazy Sewa na Antarktydzie zawinął w połowie tego tygodnia japoński lodołamacz Sirase, który wodowano w maju 2009 roku. 51. ekspedycja naukowa Japonii ma się zająć poszukiwaniami meteorytów, badać dno morskie i obserwować zmianę koncentracji dwutlenku węgla.
Starożytny grób sprzed 1800 lat odkryto na stanowisku w północnym Wietnamie - informuje serwis internetowy Thanh Nien News.
Supernowa SN 2005E w galaktyce NGC 1032 okazała się tak nietypowa, że najnowszy numer prestiżowego czasopisma "Nature" prezentuje dwa artykuły, które w zupełnie różny sposób tłumaczą jej własności.
Mężczyźni, którzy codziennie palą marihuanę częściej mają problemy z osiągnięciem orgazmu i trzykrotnie częściej dochodzi u nich do przedwczesnego wytrysku, w porównaniu z panami niepalącymi - wynika z australijskich badań, o których informuje czasopismo "Journal of Sexual Medicine".
Wyjątkowemu cmentarzysku pradziejowemu - na polu uprawnym pod Kicharami Nowymi (gm. Dwikozy, woj. świętokrzyskie) - zagraża głęboka orka - alarmują archeolodzy. Systematyczne badania wykopaliskowe w Kicharach Nowych ruszyły w 1987 roku. Prowadzi je ekspedycja Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie pod kierunkiem dr Hanny Kowalewskiej-Marszałek.
Śledziona - wbrew temu, co mówiono i pisano o niej przez stulecia - pełni w ludzkim organizmie ważną funkcję - jest magazynem monocytów, komórek walczących z zakażeniami i naprawiających szkody - informuje "Science".
Cztery pary cząsteczek organicznej soli, schłodzone do odpowiednio niskiej temperatury osiągają stan nadprzewodnictwa. Nanoukład ten ma wielkość 3,5 nanometra i stanowi najmniejszy znany dziś na świecie nadprzewodnik. Tego typu materiał może w przyszłości zrewolucjonizować elektronikę i energetykę, donosi "Nature Nanotechnology".
Składnik brokułów może znaleźć zastosowanie w prewencji i leczeniu raka piersi, gdyż hamuje procesy odnawiania się komórek macierzystych tego nowotworu - wynika z amerykańskich badań, o których informuje pismo "Clinical Cancer Research".
Finlandia organizuje 10 lutego w Helsinkach szczyt poświęcony ratowaniu Morza Bałtyckiego, na który zaprosiła szefów państw i rządów krajów bałtyckich. Finowie uważają Bałtyk za najbardziej zanieczyszczony akwen na świecie.
Delfiny kontrolują poziom cukru we krwi wprowadzając się w stan podobny do cukrzycy.
Badania prowadzone na Politechnice Łódzkiej zaowocowały opracowaniem przyjaznej środowisku metody syntezy nowoczesnych antybakteryjnych włókien celulozowych, których bakteriobójcze właściwości nadawane są przez nanocząstki srebra. Najnowsze wyniki badań naukowcy zaprezentowali na pierwszej wirtualnej konferencji "Zaawansowane technologie przyszłością Polski w Unii Europejskiej", której patronem medialnym jest Serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej.
Staramy się o dziecko - i nic. Nie należy panikować, jeśli nie minął rok, od kiedy te starania się zaczęły. Jeśli po upływie 12 miesięcy nadal się nie udaje, warto szukać przyczyny. To nie musi być bezpłodność; to może być niepłodność, którą można leczyć. Przyczyn niemożności posiadania dzieci szuka się głównie u kobiet - a coraz częściej winni są mężczyźni.
znalezionych: 1742, strona 1 z 88
<<< - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 - >>>