Witkacy żyje!


"Mistyfikacja" - długo oczekiwany, kontrowersyjny film o niezwykłym życiu i tajemniczej śmierci Witkacego - trafi na ekrany kin 19 marca. W rolach głównych zobaczymy Jerzego i Macieja Stuhrów oraz plejadę polskich gwiazd, m.in. Karolinę Gruszkę, Ewę Błaszczyk i Andrzeja Chyrę.

Ania Dąbrowska zdetronizowana!


Po sześciu tygodniach liderowania w zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce Ania Dąbrowska musiała ustąpić miejsca innej specjalistce od melancholijnych brzmień. 1. miejsce tym razem dla Gruzinki mieszkającej w Anglii - Katie Melua.

Tony Wash o żywych trupach i wojennych bękartach


Tony Wash rozpoczął pracę nad obrazem "A Chance in Hell".

IX Edukacyjny Przegląd Filmowy "Kino w PRL-PRL w kinie"


"Człowiek z marmuru" Andrzeja Wajdy, "Psy" Władysława Pasikowskiego i "Życie na podsłuchu" Floriana Henckela von Donnersmarcka to niektóre z filmów, jakie będzie można obejrzeć podczas IX edycji Edukacyjnego Przeglądu Filmowego "Kino w PRL - PRL w kinie".

Xawery Żuławski będzie oceniać podczas Berlinale


Xawery Żuławski znalazł się w składzie Jury oceniającym filmy krótkometrażowe na tegorocznym festiwalu w Berlinie.

Po "Alicji w Krainie Czarów" czas na Śpiącą Królewnę


Linda Woolverton napisze scenariusz do filmu "Maleficent".

Vinterberg w jury Off Plus Camera


Duński reżyser Thomas Vinterberg ("Festen") będzie jednym z jurorów, oceniających filmy walczące o Krakowską Nagrodę Filmową - poinformowało biuro prasowe festiwalu Off Plus Camera.

W Berlinie rusza 5. festiwal filmów polskich


Piąta edycja największego w Niemczech festiwalu filmów polskich FilmPOLSKA rozpoczyna się w czwartek w Berlinie. Ze względu na żałobę narodową w Polsce odwołano uroczystość otwarcia festiwalu.

Powstanie kolejny sequel "Parku Jurajskiego"


Joe Johnston, reżyser trzeciego filmu z serii "Park Jurajski", najprawdopodobniej stanie za kamerą kolejnego sequela.

Kaskaderskie popisy Angeliny Jolie


Chodząca po gzymsie 12-piętrowego budynku i asekurowana przy pomocy liny. W najnowszym filmie akcji "Salt" Angelina Jolie wykonuje wiele kaskaderskich scen osobiście. Jak przyznaje, ma całkowite zaufanie do ekipy odpowiadającej za jej bezpieczeństwo i dzięki temu może skupić się na graniu.

Dumny z reklamowania masła


John Lydon, były wokalista Sex Pistols, broni się przed zarzutami o porzucenie punkowych ideałów.

Meryl Streep: "Cholernie wdzięczna"


Meryl Streep jest "cholernie wdzięczna" za to, że w wieku 60 lat żyje i nadal gra w filmach, ponieważ wielu z jej kolegów po fachu "już odeszło z tego świata".

Film o wizycie 100 kantorów w Polsce


W USA powstaje film dokumentalny o wizycie 100 kantorów, którzy w czerwcu i lipcu 2009 r. wykonywali w Polsce żydowskie pieśni, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem. Film pt. "100 Voices - A Journey Home" (100 głosów - podróż do domu), który będzie prawdopodobnie pokazany w telewizji i zgłoszony do konkursów, stwarza możliwość zapoznania amerykańskiej opinii publicznej z odradzaniem się kultury żydowskiej w Polsce i pojednania polsko-żydowskiego.

Lenny Kravitz i Diddy w serialu


Lenny Kravitz i Diddy pojawią się gościnnie w nowym sezonie serialu "Ekipa".

Siedmioro Polaków wystąpi w Konkursie Chopinowskim


Siedmioro Polaków pozytywnie przeszło eliminacje do październikowego XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - poinformowało w piątek Biuro Prasowe Chopin 2010. W wyniku eliminacji do konkursu zakwalifikowało się 81 pianistów.

Niezwyciężony Heaven Shall Burn


Metalowo-hardcore'owa grupa Heaven Shall Burn z Niemiec przygotowała nowy album "Invictus".

Hip hop z Parzymiechów!


Jak wyglądałby hip hop, gdyby zamiast w Nowym Jorku narodził się w Parzymiechach? Odpowiedź na to pytanie daje skład 3oda Kru.

W co wierzy Paulla?


- Uważam, że każdy z nas może mieć to, czego chce i to, o czym marzy - mówi INTERIA.PL Paulla, która tylko u nas prezentuje swój najnowszy teledysk do piosenki "Dwa słowa dla życia".

"Karate Kid" pokonał "Drużynę A"


Remake "Karate Kid" zarobił w premierowy weekend więcej pieniędzy niż kinowa wersja serialu "Drużyna A".

Radiohead na jedynym koncercie w Polsce


We wtorek, 25 sierpnia, w Parku Cytadela w Poznaniu wystąpi jeden z najważniejszych rockowych zespołów świata - Radiohead. Koncert odbywa się w ramach akcji "Poznań dla Ziemi".

znalezionych: 14265, strona 16 z 714
<<<  -  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  -  >>>