Utalentowana smoczyca


Little Dragon "Machine Dreams", EMI

Poznaj prawdziwy smak Indii


Już po raz trzeci fani i wielbiciele bollywoodzkiego kina będą mieli swoje święto. 3. edycja Bollywood Festiwal to okazja do obejrzenia najnowszych filmowych hitów tamtejszej kinematografii.

Bajkowe plenery Wenezueli w "Odlocie"


"Odlot" to jubileuszowy, dziesiąty pełnometrażowy film wytwórni Pixar – dziś Disney-Pixar – a zarazem pierwsza jej produkcja zrealizowana w technice trójwymiarowej. Filmowcy wykreowali w niej własny Zaginiony Świat. Scenograf Ralph Eggleston, zasugerował, by inspiracji poszukać w dżunglach Wenezueli, Gujany i Brazylii.

Mistrzowskie filmy na Mistrzostwa Świata


W związku z rozpoczynającymi się dziś w RPA piłkarskimi Mistrzostwami Świata, redakcja Empire Online przygotowała ranking najlepszych nieanglojęzycznych filmów fabularnych.

"39 i pół": nowa koleżanka sprowadzi Patryka na złą drogę?


Już w najbliższym odcinku kolejne zawirowania w świecie Jankowskich. Tym razem Patryk znajdzie sobie ucieczkę od tak zwanej codzienności.

Polskie kino 2009? Tylko Wajda...


Sukcesy polskiego kina? W 2009 roku rodzima kinematografia nie miała zbyt wielu okazji do świętowania. Największym filmowym spełnieniem roku okazał się... "Tatarak" Andrzeja Wajdy.

Multikino w Bełchatowie


Spółki Multikino S.A. i Echo Investment podpisały umowę dotyczącą budowy 6-salowego kina w Bełchatowie. Kolejny obiekt jednego z największych w Polsce operatorów sieci kin wielosalowych będzie realizowany w ramach Galerii OLIMPIA, która powstanie w miejscu obecnie funkcjonującego Centrum Handlowego ECHO. Bełchatowskie Multikino ruszy w 2012 roku.

Kino w pięciu smakach


Znany jest już pełen program 3. Festiwalu Filmowego "Kino w pięciu smakach". Tegoroczna edycja koncentruje się na filmach tajskiej nowej fali. Wydarzeniem festiwalu będzie polska premiera dzieła czterech wielkich tajskich reżyserów, nowelowy film "Sawasdee Bangkok" w reżyserii Aditya Assarat, Kongdeja Jaturanrasamee, Pen-eka Ratanaruang i Wisita Sasanatieng.

Nowe terminy koncertów Jaromira Nohavicy


W związku z tragedią prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem przeniesione zostały terminy polskich koncertów Jaromira Nohavicy.

Koszalińskie muzeum wydało "Kronikę Kościoła Mariackiego w Darłowie"


Opisy wydarzeń lokalnych na tle ówczesnej epoki zawiera "Kronika Kościoła Mariackiego w Darłowie", którą w latach 1891-1926 pisali dwaj protestanccy pastorzy. We wtorek wieczorem na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie odbyła się promocja książki.

Gwiazda Sunrise Festival 2010 w In Charge Records


Dave Schiemann, który w tym roku będzie jedną z gwiazd lipcowego Sunrise Festival 2010 w Kołobrzegu, dołączył do ekipy In Charge Records. Nakładem wytwórni ukaże się nowy utwór polskiego tech-trancowca.

Mick Green nie żyje


W wieku 65 lat zmarł gitarzysta Mick Green.

Dlaczego nie obchodzą nas Fryderyki?


Na marginesie koncertu dedykowanego ofiarom smoleńskiej katastrofy, Akademia Fonograficzna przyznała Fryderyki. Laureatów wyczytano szybko, jakby wstydliwie. Minuta dekoncentracji - i można było rozdania najważniejszych ponoć nagród fonograficznych w kraju nie zauważyć.

Listopadowa premiera Joss Stone


Nowy album Joss Stone ukaże się w listopadzie.

Etiuda&Anima: Na początek "Las"


Marcel Łoziński i Jacek Bławut otrzymają nagrodę specjalną - Złotego Dinozaura na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima, który 27 listopada rozpocznie się w Krakowie. Imprezę zainauguruje pokaz filmu "Las" Piotra Dumały.

Cage i Kilmer - wymarzona współpraca?


Nicolas Cage ponownie spotka się na planie z Valem Kilmerem. Aktorzy poznali się przy realizacji "Złego porucznika".

Kutz gościem specjalnym Jazzowych Spotkań Filmowych


Reżyser Kazimierz Kutz będzie w sobotę gościem specjalnym 6. Jazzowych Spotkań Filmowych. Jest to cykl imprez, który trwa od grudnia w warszawskim kinie Kadr. Koncertom jazzowym towarzyszą projekcje filmów.

Wydziedziczy go, jeśli się nie ożeni


Jennifer Garner i Nick Nolte dołączą do obsady nowej wersji, słynnej w latach 80. XX wieku, komedii "Arthur". Prace na planie rozpoczną się pod koniec roku.

Faster Disaster - nowa supergrupa


Slash, Engelbert Humperdinck i Dave Stewart założyli nową supergrupę.

Zmarł aktor Maciej Kozłowski


Zmarł Maciej Kozłowski, popularny aktor telewizyjny, teatralny i filmowy. Artysta od lat zmagał się z chorobą nowotworową. Miał niespełna 53 lata. Aktor zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek (10/11 maja). Wiadomość o jego śmierci potwierdziła dyrekcja Teatru Narodowego.

znalezionych: 14265, strona 2 z 714
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>