Orwell po polsku, czyli bondaryzacja


Podczas tzw. debaty z internautami, Donald Tusk deklarował, jakoby forsowane przez rząd przepisy "nie miały na celu ograniczania wolności, autonomii i bezpieczeństwa internautów". Jednak władza nie ma najmniejszego zamiaru rezygnować z totalnej kontroli społeczeństwa, o czym świadczą działania ABW.

Nowy premier w Japonii


Były minister finansów został wybrany na stanowisko szefa rządu.

Nie żyje przywódca zbrojnego skrzydła Hamasu


Jak poinformował Izzat al-Riszq, z rąk izraelskiego wywiadu zginął w Dubaju wysoki rangą dowódca zbrojnego skrzydła Hamasu.

Przyspieszone wybory, uzupełnianie stanowisk


Według Konstytucji, obowiązki prezydenta w przypadku jego śmierci przejmuje marszałek Sejmu. W ciągu dwóch tygodni musi on rozpisać nowe wybory z datą nie późniejszą, niż kolejne 60 dni od chwili ich rozpisania.

Michał Boni nowym wicepremierem?


Nasz Dziennik wysoko ocenia szanse Michała Boni na objęcie stanowiska wicepremiera w rządzie Donalda Tuska.

Jak kontrolować dzieci dzięki telefonom komórkowym?


Dla tych, którzy chcą wykorzystać telefon jako narzędzie kontroli stworzono usługę TXTBlocker. Działa ona obecnie w fazie testów w Stanach Zjednoczonych i jedynie na telefonach BlackBerry i z systemem Windows Mobile.

5 % - tyle dostaniesz na najlepszej lokacie


Najlepsze lokaty terminowe nadal przynoszą ponad 5 proc. czystego zysku. Takich ofert jest jednak coraz mniej, a od wielu miesięcy utrzymuje się tendencja spadkowa oprocentowania depozytów. Najwyższy zysk przynoszą lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek - wynika z rankingu Bankier.pl.

UE nakłania Polskę do "Pacjentów bez granic"


Brukseli zależy na tym, by Polska zmieniła zdanie w sprawie unijnej dyrektywy Pacjenci bez granic . W poniedziałek do Warszawy przyjedzie szwedzki minister zdrowia Goran Hagglund.

IPN zostaje


Sejm odrzucił w głosowaniu liczbą 388 głosów projekt Lewicy zakładający likwidację Instytutu Pamięci Narodowej

Lokaty szyte na miarę - czy warto?


Wysokość oprocentowania depozytów w bankach można negocjować. Ale czy warto? Klienci przynoszący do banku kilkadziesiąt tysięcy złotych są dla banku atrakcyjnym kąskiem. W wielu instytucjach można negocjować wysokość oprocentowania lokat jeśli chcemy wpłacić znaczną kwotę.

Polak wyjeżdża za granicę


Wyjazdy polskich rezydentów do pracy za granicę są dzisiaj codziennością. Niestety wyjeżdżając, nierzadko w ogóle nie zwracamy uwagi na to, w którym państwie i w jaki sposób dochód uzyskiwany z tytułu naszej pracy będzie opodatkowany.

Sondaż: Tusk i Kaczyński wejdą do II tury


Z sondażu TNS OBOP przeprowadzonego na zlecenie Wiadomości TVP1 wynika, że do drugiej tury wyborów prezydenckich wejdą Donald Tusk i Lech Kaczyński. Donalda Tuska widzi w niej 61 proc. respondentów, zaś Lecha Kaczyńskiego 35 proc.

Bierzemy przykład z innych państw


Jak wskazują ostatnie badania, 20 proc. przedsiębiorstw działających w Polsce deklaruje stosowanie narzędzi i systemów zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Jest to dowód na to, że obszar ten rozwija się, ale jeszcze nie jest normą w naszym kraju. Wydaje się, że przedsiębiorcy nie do końca świadomi są potencjału i korzyści płynących ze społecznej odpowiedzialności firm.

Na roboty dodatkowe potrzebna zgoda obu stron


W toku realizacji inwestycji budowlanych dość często zachodzi potrzeba zmiany projektów i materiałów, zlecenia robót dodatkowych, przedłużenia terminu zakończenia prac i w efekcie powstaje konieczność dokonania związanych z takimi zmianami rozliczeń finansowych.

Wciąż brak decyzji PSL w sprawie kandydata


Wbrew zapowiedziom, odbywające się dziś w Warszawie spotkanie ludowców prawdopodobnie nie wyłoni partyjnego kandydata na prezydenta.

Kaczyński premierem?


Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas kongresu partii zapowiedział, że weźmie udział w rywalizacji o fotel premiera.

Napita sytuacja midzy Seulem a Phenianem


Wadze Korei Pnocnej ostro zareagoway na oskarenie o zatopienie poudniowokoreaskiego okrtu Cheonan, jakie wysun pod jej adresem Seul. Phenian grozi zerwaniem wszystkich porozumie z Kore Poudniow i uwaa, e dy ona do wojny.

Kapica przed komisją


Dziś autor ustawy o grach hazardowych Jacek Kapica zostanie przesłuchany na posiedzeniu komisji śledczej. Wraz z nim zeznawać będą: Marian Banaś i Wiesław Ciesielski.

Traktat Lizboński już obowiązuje


Od północy 1 grudnia obowiązuje podpisany dwa lata wcześniej Traktat Lizboński. Celem dokumentu jest usprawnienie działań Unii Europejskiej oraz demokratyzacja. Jak komentują brukselscy eksperci "Lizbona jest niemałym krokiem naprzód, ale nie rewolucją."

Prezydent pojedzie na zaprzysiężenie Janukowycza


W czwartek Lech Kaczyński złoży wizytę w Kijowie. Głównym powodem jest wzięcie udziału w uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Jak poinformował minister Mariusz Handzlik, podczas wizyty w Kijowie dojdzie również do spotkania obu głów państw.

znalezionych: 2514, strona 1 z 126
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>