"Bóg nie taki straszny" Porębskiego contra "Bogiem urojonym" Dawkinsa


Świecki teolog odważył się stawić czoło słynnemu profesorowi Oxfordu Richardowi Dawkinsowi - napisał ks. prof. Józef Kudasiewicz w przedmowie do książki Pawła Porębskiego "Bóg nie taki straszny". Ukazała się ona w tych dniach nakładem wydawnictwa "Jedność" w Kielcach.

W związku z tragicznymi wydarzeniami, które nas spotkały oraz ogłoszoną żałobą narodową decyzją Stowarzyszenia Wydawców Katolickich XVI Targi Wydawców Katolickich zostały przesunięte. Po długim liczeniu formacja Suicidal Tendencies szykuje nie jedno, lecz dwa dzieła. Reżyser filmu "Edge of Darkness", Martin Campbell, oświadczył, że bez udziału Mela Gibsona obraz w ogóle by nie powstał.Dzieło polskiego kompozytora Henryka Mikołaja Góreckiego, III Symfonia - zwana "Symfonią pieśni żałosnych" - zostanie wykonane w sobotę w londyńskiej sali koncertowej Royal Festival Hall. Będzie to hołd dla ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. W czwartek, 10 czerwca, na rynek trafiło polskie wydanie słynnej książki "Władcy chaosu", nad którą patronat medialny objęła INTERIA.PL. Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Juventus w Audytorium Narodowym w Madrycie oficjalnie zainaugurował w sobotę obchody Roku Chopinowskiego w Hiszpanii. Otwarto też wystawę o wpływie Chopina na twórczość hiszpańskiego kompozytora Manuela de Falli.

Najsłynniejszy z Gallów - Asteriks, bohater filmów i słynnej francuskiej serii komiksów, obchodzi w tym roku 50. urodziny. Z tej okazji ukaże się kolejna, jubileuszowa część przygód sympatycznego Galla, a specjalny prezent dla niego przygotowali nawet członkowie elitarnej formacji francuskiej armii.

Muniek "Muniek", Sony Music Po trzech hollywoodzkich produkcjach Jet Li postanowił ponownie zająć się kinem azjatyckim.

27 stycznia, a nie jak zapowiadano wcześniej pod koniec tego roku, odbędzie się polska premiera najnowszej powieści Dana Browna "Zaginiony symbol". Książka ukaże się nakładem wydawnictw Sonia Draga i Albatros. Stacja telewizyjna ABC zakupiła prawa do serialu, którego twórcą jest Patrick Dempsey. Brytyjski muzyk Pete Doherty został uznany najgorszym sąsiadem w internetowej ankiecie.Johnny Depp zagra na gitarze podczas londyńskiego koncertu swojej ulubionej brytyjskiej formacji Babybird. 7 czerwca ukaże się nowy longplay The Chemical Brothers, "Further". Duet zdradził kilka szczegółów dotyczących wydawnictwa. Uroczy, dowcipny - mężczyzna, któremu nie oprze się żadna kobieta... Piotr Adamczyk zagra główną rolę w nowej wersji kultowej komedii "Och, Karol"!

Tarantino opowie o Weinsteinie?


Czy Quentin Tarantino przygotowuje dokument, opowiadający o karierze producenta filmowego Harveya Weinsteina?

Jack Ryan jedzie do Moskwy


Jack Ryan, fikcyjna postać, stworzona przez pisarza Toma Clancy'ego, bohater kilku filmów sensacyjnych, powraca w kolejnym wcieleniu.

Guillermo del Toro: "Van Helsing" zamiast "Hobbita"


Niedoszły reżyser "Hobbita" zajmie się nową wersją przygód słynnego pogromcy wampirów.

"Rejs" wraca do Torunia


Dwugodzinny występ z udziałem Inżyniera Mamonia, Kaowca i Sidorowskiego a wieczorem dancing w stylu PRL - to atrakcje wycieczkowego statku, który będzie pływał do jesieni po Wiśle w okolicy Torunia. To z tego miasta 40 lat temu wyruszył wycieczkowiec uwieczniony w komedii Marka Piwowskiego.

Maleńczuk z Kukizem!


Szykuje się kolejny wspólny projekt dwóch charakterystycznych postaci polskiej sceny - płytę "Starsi Panowie" nagrali Maciej Maleńczuk i Paweł Kukiz.

Wyrzuty sumienia starej Europy według Jana Klaty


Jan Klata niemiecką prapremierą "Shoot/Get Treasure/Repeat" Marka Ravenhilla trafia dokładnie w lęki, kompleksy i wyrzuty sumienia starej Europy, która ma światu mało do zaoferowania - poza wnikliwymi kontrolami na lotniskach i integracyjnymi warsztatami tańca.

70 lat temu "Przeminęło z wiatrem"


Premiera filmu "Przeminęło z wiatrem" , jednego z najważniejszych dzieł w historii kina, odbyła się 15 grudnia 1939 roku w Atlancie - to już 70 lat od tamtego pamiętnego wydarzenia.

Lady GaGa jest nieodpowiedzialna


Nie ustają dyskusje na temat najnowszego klipu Lady GaGa i Beyonce do przeboju "Telephone" . Wokalistka i kompozytorka India.Arie określiła teledysk jako "społecznie nieodpowiedzialny".

Muzycy Queen jak Chylińska


Brian May i Roger Taylor z zespołu Queen dali się namówić do gościnnego udziału w brytyjskim konkursie talentów "The X Factor".

Daniel Radcliffe poważnym aktorem?


Daniel Radcliffe, odtwórca roli Harry'ego Pottera, zdradził, że ma już dość kojarzenia go tylko i wyłącznie z jedną postacią. Dlatego też postanowił być... poważnym aktorem.

"Blondynka" już w marcu zmieni rzeczywistość na lepsze


Dla wszystkich, którzy potrafią z przymrużeniem oka spojrzeć na polską rzeczywistość, telewizyjna Jedynka przygotowała nową komedię obyczajową. "Blondynka" w zabawny i nieco przerysowany sposób pokazuje, jak z konsekwencją i uporem można zmieniać absurdalną rzeczywistość na lepsze.

Muse: chcemy być najwięksi


Grupa Muse ma ambitne plany. Zespół chce być największy na świecie.

Kontynuacje nowych sezonów hitowych seriali w Polsacie


28 lutego w Polsacie startują kontynuacje premierowych, popularnych seriali: "Skazanego na śmierć", "CSI: Kryminalnych zagadek Miami" i "Kości". Seriale będzie można obejrzeć tuż po zakończeniu premierowych emisji w USA.

Nowy album In-grid w styczniu


Nowy album Włoszki In-grid ukaże się w styczniu 2010 roku. Płyta zatytułowana jest "Passion".

Murdoc z Gorillaz: miałem już dość!


"Gdy skończyliśmy grać koncerty po płycie »Demon Days«, gdy tego ostatniego wieczoru za Gorillaz zamknęły się drzwi, miałem dość. Widok i zapach zespołu wzbudzał we mnie mdłości" - wyznaje po latach Murdoc, członek tej wirtualnej grupy. Wywiad z nim można przeczytać w serwisie Muzyka.onet.pl.

Dla kogo nagroda Ciechowskiego?


Tegorocznym laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego została grupa Pustki.

Prof. M.Wójcik: listy kopalnią wiedzy o G.Herlingu-Grudzińskim


Korespondencja zgromadzona w archiwum domowym Gustawa Herlinga-Grudzińskiego odsłoni niejedną tajemnicę autora "Dziennika pisanego nocą" - zapowiedział prof. Mirosław Wójcik po powrocie z Neapolu.

Castle Party: coraz więcej szczegółów


Już za niespełna dziewięć miesięcy odbędzie się kolejna, 17. edycja festiwalu Castle Party w Bolkowie.

Eurowizja: Taczcy z jabkami


"Za kadym razem jestemy bardzo ciepo przyjmowani na prbach. Wida, e podoba im si nasz utwr" - mwi Marcin Mroziski przed pfinaem Konkursu Eurowizji. Spore zainteresowanie wzbudza choreografia wystpu Polaka - kluczowym rekwizytem s tutaj... jabka.

Scorpionsi ukąszą


- Chcemy zaskoczyć naszych fanów - zapowiada w rozmowie z INTERIA.PL Rudolf Schenker, gitarzysta Scorpionsów. Niemiecka grupa prawdopodobnie w marcu wyda premierowy album zatytułowany "Sting In The Tail".