Corruption: nowa płyta i trasa koncertowa


2 marca na pólkach sklepowych pojawi się najnowszy studyjny album formacji  Corruption zatytułowany  "Bourbon River Bank".

W dzisiejszym odcinku "You Can Dance" poznaliśmy nazwiska 14 uczestników, którzy zrobili największe wrażenie na jurorach i otrzymali możliwość zaprezentowania się w dalszej części programu. Przypomnijmy sobie ich sylwetki i zobaczmy, co o mocnych i słabych punktach każdego z nich miał do powiedzenia przewodniczący jury - Agustin Egurrola! W kasynie w chińskim raju hazardowym - Makau - powstanie pierwsze w Azji miejsce kultu Michaela Jacksona. Marc Cherry wyjawił, że w szóstej serii serialu "Gotowe na wszystko" nie będzie zbyt dramatycznych zwrotów akcji.Muzealna sala wystawowa o powierzchni 4 tys. metrów kw., nowoczesna sala teatralna TR Warszawa, podziemne garderoby dla aktorów, biblioteka z widokiem na Pałac Kultury i Nauki, restauracje i księgarnia znajdą się w gmachu Muzeum Sztuki Nowowczesnej w Warszawie. Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym możecie wygrać wejściówki na koncert legendarnej grupy AC/DC w Warszawie! "Tańczący z wilkami" Kevina Costnera trafi na Broadway.

W dniach 14-15 czerwca w Warszawie odbędzie się Festiwal Filmoteki Szkolnej, podsumowujący pierwszy rok obecności pakietu Filmoteki Szkolnej w szkołach. Jest to okazja do spotkania się z uczniami i nauczycielami z całej Polski, którzy w ubiegłym roku zaangażowaniu byli w działania filmowe.

Prima Aprilis to doskonała okazja do przypomnienia najbardziej znanych ekranowych oszustw i słynnych filmowych legend. 29 stycznia 2010 roku w krakowskim klubie "Studio" odbędzie się jedyny w Polsce koncert zespołu Living Colour, amerykańskich mistrzów nurtu crossover.

The Edge, gitarzysta irlandzkiej grupy, jest niezadowolony z koncertu U2 w Chorzowie. W najbliższy czwartek, 7 stycznia w warszawskiej Cafe Kulturalna i dzień później w krakowskim klubie Forty Kleparz wystąpi formacja levity. Już 26 marca pierwsza impreza z nowego cyklu Selector On Tour. To nowa idea rozwijająca formułę Selector Festival. Podczas pierwszej odsłony, 26 marca w Warszawie w Centrum Kultury w dawnej Wytwórni Koneser, wystąpi duński DJ i producent: Trentemoller.Kolejne dwa wielkopowierzchniowe murale historyczno-edukacyjne mają powstać w przyszłym roku w Krakowie. Pierwszy - "Grunwald 1410", będący kopią obrazu Jana Matejki - ma być gotowy przed lipcowymi obchodami 600. rocznicy bitwy. Drugi, pod nazwą "Miasto Księga", ma przedstawiać historię polskiej literatury. Gwiazdą dwunastej edycji gorlickiego festiwalu Ambient będzie Biosphere. Norweg zagra w Polsce w lipcu. W poniedziałek, 23 listopada ukaże się winylowa edycja płyty zespołu Armia "Triodante".

Kinga Rusin "zbesztana" przez Winonę Ryder


Już za tydzień poznamy zwycięzców tegorocznych Oscarów. Na galę rozdania nagród przybędą najważniejsze postaci świata filmu. Wielu z nas chciałby stanąć na czerwonym dywanie i zadać kilka pytań swojej ulubionej gwieździe. Jednak okazuje się, że nie wszystkie pytania są dozwolone.

Sadystyczny film hitem?


Czy holenderski thriller "The Human Centipede" ma szansę stać się hitem na miarę "Paranormal Activity"? Trailer obrazu na YouTube obejrzało już ponad 1,4 milionów użytkowników.

Posłuchaj nowego Ozzy'ego Osbourne'a


Ozzy Osbourne wyda nowy abum zatytułowany "Scream". Płytę zapowiada utwór "Let Me Hear You Scream", który pierwszy raz został zaprezentowany w serialu "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku".

"Hobbit": Brian Cox krasnoludem?


Brian Cox jest głównym kandydatem do objęcia schedy po Johnie Rhysie-Daviesie, czyli roli krasnoluda w ekranizacji "Hobbita".

Nowy dziwny film Abbasa Kiarostamiego


Irański reżyser przygotowuje kolejny film, "Father and Son".

Mariah Carey: Nie taka z niej diwa?


Ze względu na ekstrawaganckie i gwiazdorskie żądania, amerykańska piosenkarka Mariah Carey jest zmorą organizatorów koncertów. Ostatnio gwiazda najwyraźniej spuściła z tonu, o czym świadczą opublikowane - trzeba przyznać skromne - wymagania artystki.

Kraków: Orkiestra dla pokoju


1 września w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie wystąpi, z pierwszym i jedynym koncertem w Polsce (a zaledwie 14 w historii), World Orchestra for Peace - wielonarodowa, wielowyznaniowa i wielorasowa grupa znakomitych muzyków z ponad 70 wiodących orkiestr z 40 krajów świata.

Znamy laureatów 25. Warszawskiego Festiwalu Filmowego!


Film "Lourdes" austriackiej reżyser Jessiki Hausner zdobył Grand Prix 25. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Nagrody warszawskiego festiwalu zostały wręczone w sobotę 17 października w warszawskim kinie Kultura. Przyznano 8 nagród w ramach 5 sekcji konkursowych oraz nagrodę FIPRESCI dla najlepszego debiutu z Europy Wschodniej, którą otrzymał polski film "Rewers".

Szumowska o najnowszym filmie


Małgorzata Szumowska rozpocznie w najbliższych miesiącach realizację we Francji swojego nowego filmu "Sponsoring". Jak powiedziała PAP goszcząca w Paryżu reżyserka, w międzynarodowej koprodukcji, mówiącej o prostytucji na uniwersytetach, w jednej z głównych ról wystąpi polska aktorka.

Inna jest niesamowita!


Rumuńska wokalistka Inna idzie jak burza - jej teledysk do piosenki "Amazing" w kilka dni wskoczył na szczyt listy najczęściej odtwarzanych klipów na stronach INTERIA.PL.

Rękopis Lennona sprzedany. Rekord!


1,2 miliona dolarów zapłacił anonimowy kolekcjoner za rękopis Johna Lennona z tekstem przeboju "A Day In The Life" The Beatles.

"Tylko świnie siedzą w kinie"


Przez ponad sześćdziesiąt lat zbierały kurz na półkach archiwów. Prostackie i kiepskie, ale też jadowite i agresywne - filmy grane w polskich kichach pod niemiecką okupacją. W tym roku Letnia Akademia Filmowa wydobyła je na światło dzienne, by nadać trochę kolorów tej białej plamie w historii kina.

Andy Daniell wystąpi w warszawskim Capitolu


W piątek 19 marca 2010 roku odbędzie się koncert z cyklu "Ministry of Sound @ Capitol Club" w trakcie którego wystąpi DJ Andy Daniell.

Zespół Closterkeller spotka się z fanami


Zespół Closterkeller, który niedawno wydał pierwszy od sześciu lat album studyjny, spotka się z fanami w kilku miastach Polski.

"Paulla to marna kopia"


Elżbieta Zapendowska mocno skrytykowała zdobywającą coraz większą popularność wokalistkę Paullę.

Mariana Klaveno ponownie w "Czystej krwi"


Mariana Klaveno ponownie pojawi się w serialu "Czysta krew"

Lady GaGa najbardziej wpływową postacią show-biznesu


Lady GaGa została uznana przez magazyn "Times" za najbardziej wpływową postacią show-biznesu 2010 roku.

Czesław w sam raz


Czesław Mozil (Czesław Śpiewa) zaprezentował pierwszy singel zapowiadający album "Pop", który ukaże się 12 kwietnia.

Najnowszy klip Arctic Monkeys tylko w Onet.pl


Zobacz teledysk "Crying Lightning" promujący najnowszy album "Humbug", który ukaże się w sklepach 24 sierpnia.

Coma rejestruje koncert w Arenie Ursynów


9 grudnia w warszawskiej Arenie Ursynów odbędzie się ekskluzywny koncert zespołu Coma połączony z rejestracją pierwszego koncertowego albumu DVD "Live at Arena Ursynów", który ukaże się w 2010 roku.