Debiut na NewConnect za pół ceny?


W początkowym etapie każdej firmy potrzebne są fundusze, które pomogą jej się rozwijać. Młode firmy, szczególnie w kontekście panującego jeszcze kryzysu nie mają jednak zbyt wielu alternatyw pozyskania kapitału. Jedną z możliwości staje się więc giełdowy rynek NewConnect, na którym jak się okazuje, zadebiutować można za pół ceny.

Bank zarobił 108 mln zł. - Wynik był niższy od naszych założeń - przyznaje prezes Jacek Bartkiewicz. Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej przedsiębiorcy wykorzystywać mogą zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe. Mogą to być auta własne (kupione za środki prywatne lub firmowe), jak i cudze (np. wynajęte, użyczone lub wzięte w leasing). Rodzaj pojazdu oraz podstawa prawna korzystania z niego ma wpływ na podatkowy sposób rozliczenia wydatków na zakupione do niego paliwo. Ok. 80 mln zł zainwestują w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej trzy firmy, które w pierwszych tygodniach tego roku zdecydowały się na rozpoczęcie lub rozszerzenie swojej działalności w strefie. Dzięki temu powstanie 250 nowych miejsc pracy.Długi lub krótki, w łupinach lub bez, biały, brązowy, złocisty, jaśminowy; na słodko, słono, ostro… Zastosowań ryżu, podobnie jak jego gatunków nie sposób policzyć. Jedno jest pewne, ryż jest najbardziej uniwersalnym i rozpowszechnionym zbożem, stosowanym we wszystkich kuchniach na całym świecie.

Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PO: - Gazprom jest organem, przy pomocy którego państwo rosyjskie realizuje cele militarne i polityczne. Sławomir Hinc, wiceprezes PGNiG: - Gdyby nie dobra wola Gazpromu, w styczniu zabrakłoby nam gazu w magazynach Firmy Vattenfall i Scottish Power Renewables uzyskały w piątek 8-go stycznia 2010 r. prawa do budowy dużej morskiej farmy wiatrowej u wschodniego wybrzeża Anglii na Morzu Północnym.

Lato, urlop i wakacyjne wojaże są po to, aby bawić się i wypoczywać a nie godzinami „stać przy garach”. Dlatego zamiast gotować, sięgnij po fasolę po bretońsku z kiełbasą Łabimexu. Szybko, sycąco i smacznie, w domu czy na biwaku … normalnie palce lizać!

czytaj dalejPolska rozpoczęła przygotowania do uruchomienia w 2015 roku na skalę przemysłową podziemnego składowania skroplonego dwutlenku węgla - informuje "Nasz Dziennik". MPEC Białystok podłączy w tym roku do sieci cieplnej nowe osiedle domów szeregowych powstające na osiedlu Bagnówka. Spółka ogłosiła przetarg na budowę sieci w tym rejonie.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"IX Pucharów Wreszcie masz dla siebie. Zapomnij o tym, co nie zostało zrobione na czas. Odpoczywaj, leniuchuj. Rozerwij się, idź do kina, na kawę a kimś dawno nie widzianym. Puść wodze fantazji i pozwól sobie na luz i beztroskę. To pozwoli lepiej funkcjonować od jutra. horoskop.wp.pl

Aleksandra Natalli-Świat była posłanką i wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości, wiceszefową sejmowej komisji finansów publicznych. W ostatnich wyborach do Sejmu w okręgu wrocławskim zagłosowało na nią 22 tys. osób Czy stan zdrowia Wolfganga Schäublego, niemieckiego ministra finansów, pozwala mu na dalsze wypełnianie funkcji?3 czerwca br. odbyły się Zwyczajne Walne Zgromadzenia jednoosobowych spółek Skarbu Państwa sektora górnictwa węgla kamiennego. Skarb Państwa reprezentował wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Kilka tysięcy przedsiębiorców przestało płacić na ZUS. Opłacają składki za granicą. Minister pracy Jolanta Fedak ostrzega jednak, że ten zysk jest tylko teoretyczny - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Skener je špatné pro vaše zdraví Takie stanowisko prezentuje Czeski Urząd Bezpieczeństwa Jądrowego (UBJ), który nie wyraża zgody na instalowanie na lotniskach skanerów. Zdaniem urzędu skanery, którymi ...

MF: Rostowski wyróżniony przez "The Banker"


"The Banker" przyznał ministrowi finansów Jackowi Rostowskiemu tytuł Ministra Finansów 2009 Roku w Europie - podało biuro prasowe resortu. To już trzecia nagroda przyznana przez media dla Rostowskiego za jego politykę w czasie kryzysu.

Na GPW możliwa kontynuacja spadków w piątek


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Giermek Monet Właśnie dzisiaj zaplanuj swój czas tak, abyś mogła wreszcie odpocząć. Nie odkładaj na później planów relaksu, jeśli postanowisz o tym dzisiaj, to nawet sam ten fakt pozwoli ci łatwiej wykonać wszystko to, co musisz. Nie warto brać na siebie odpowiedzialności za cudze błędy i nie warto za kogoś ich na siłę poprawiać. Każdy musi iść swoją drogą. horoskop.wp.pl

Wzrost wyższy od prognoz


Komunikat w sprawie formalnych wymogów dotyczacych wniosków składanych do organu kontroli obrotu, tj. Ministra Gospodarki.

Uwaga: Wa Miedzeszyski zamknity do odwoania


Wa przecieka.... W niedziel ok. godz. 24 w zwizku z podwyszonym stanem Wisy zamknity zostanie Wa Miedzeszyski - poinformowao biuro prasowe Urzdu miasta st. Warszawy. Powodem jest ...

Wyjdźcie z szarej strefy


Gazeta razem z największymi organizacjami pracodawców: BCC, KIG, KPP i Lewiatanem, apeluje do przedsiębiorców: wyjdźcie z szarej strefy. Namawiamy też rząd - poprawcie przepisy, by ludzi do tego zachęcić! Możemy zasypać dziurę budżetową

Co będzie z pokoleniem za tysiaka nie robię?


Nie walczą o to, by zostać dyrektorem, marzą, by pracować dla siebie Obok młodych Polaków, którzy uparcie robią, co mogą, by wejść na rynek pracy, rośnie grupa, która mówi dość uderzania głową w ścianę i porzuca walkę o etat

Niemcy: energetyka jądrowa jednak przegrywa


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, niemiecki minister środowiska Norbert Roettgen nieoczekiwanie zapowiedział, że gospodarka tego kraju powinna stawiać raczej na energię odnawialną, zamiast na rozwój energetyki jądrowej.

Masz kredyt w walucie? Euro już po 4 zł, dolar - prawie 3,1 zł! A frank...


Przez cały wtorek się na to zanosiło, ale dopiero pod koniec dnia, krótko przed godz. 19.00 stało się - kurs euro przekroczył psychologiczną granicę 4 zł. Dolar dochodzi już do 3,1 zł, a frank szwajcarski kosztuje prawie 2,8 zł.

Czekają na własny kąt. Zza przepisów nie widać ludzi


Ile na mieszkanie komunalne w Lublinie musi czekać chora kobieta samotnie wychowująca niepełnosprawnego syna? Nawet osiem lat, bo miasto nie ma dla nich mieszkania odpowiedniej wielkości. - Takie są przepisy - rozkładają ręce urzędnicy

Sieć światłowodowa za 25 mln zł powstanie w Kielcach


Kiedyś mi się wydawało, że tylko fajni ludzie mogą podróżować - powiedziała nam znana podróżniczka i dziennikarka, Beata Pawlikowska.

Odpowiedzi na interpelacje poselskie dotyczce energetyki


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w pismach z 1 kwietnia br. odpowiedział na interpelacje posłów: Dariusza Lipińskiego, Michała Stuligrosza, Pawła Arndta, Krzysztofa Tyszkiewicza, Stanisława Wziątka i Andrzeja Grzyba w sprawie funkcjonowania rynku spirytusu surowego i bioetanolu.

Inwestor chce wydłużenia terminu składania ofert na akcje Wielkiej Syntezy Chemicznej


Jeden z potencjalnych inwestorów zainteresowanych kupnem udziałów w grupie chemicznej obejmującej CIECh, Azoty Tarnów i ZAK wystąpił o wydłużenie terminu składania ofert. Wcześniej minister Grad mówił, że firmy mają być sprzedane w I połowie tego roku.

W.Brytania. Ekonomiści apelują o pilną redukcję deficytu


Głupiec W trwałych związkach może ujawnić się kryzys. To przede wszystkim spraw rutyny, ale i pozornego dbania o wzajemne układy emocjonalne. To twoi podstawowi wrogowie, dlatego musisz wydać im bezwzględną walkę. Przede wszystkim przestań udawać, następnie zadbaj o swój wygląd. Na początek wydaj walkę swojej sylwetce, poradź się fryzjera, jak zmienić tę samą od lat fryzurę. I koniecznie więcej optymizmu - tylko tak możesz odzyskać dawne piękne momenty. horoskop.wp.pl

"Polska: Polacy wybrali tańszy wypoczynek w kraju


Doskonała pogoda sprawiła, że w lipcu i sierpniu kurorty w naszym kraju oblegane były przez polskich turystów. Tegoroczne obłożenie nie może jednak przesłonić ciemnych chmur, które zbierają się nad polską branżą turystyczną - czytamy w dzienniku "Polska".

CAC 40 na zamknięciu spadł o 0,05 proc., do 4.043,09 pkt


Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu spadł o 0,05 proc., do 4.043,09 pkt. (PAP)

Argentyna


Szef IPN odpowiada na rosyjskie oskarżenia wobec Polski. - Forsowanie twierdzeń ewidentnie nieprawdziwych i kłamliwych w imię bieżących interesów politycznych nie służy prawdzie historycznej i dialogowi, nie służy ani Rosji, ani Polsce - krajom i narodom, których relacje historyczne są szczególnie nasycone emocjami. Wobec takich działań IPN nie może przejść obojętnie - pisze w oświadczeniu Janusz Kurtyka.

CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 1,52 proc.


Jedną z cech zatrudnienia pracowniczego jest to, że pracownik wykonuje pracę przy pomocy sprzętu należącego do pracodawcy. Do podmiotu zatrudniającego należy troska o jego konserwację i ubezpieczenie oraz ponoszenie kosztów eksploatacji. Ponieważ jednak sposób wykorzystywania sprzętu przez pracownika ma wpływ na te koszty, pracodawca może określić zasady jego użytkowania w odrębnym regulaminie lub umowie.

Czesi częściej zmieniają sprzedawcę energii


Coraz więcej czeskich firm i odbiorców zmienia sprzedawcę energii, wynika za raportu czeskiego operatora rynku energii elektrycznej OTE.

Spadek cen mieszkań nie rekompensuje polityki banków


Choć za metr kwadratowy mieszkania zapłacimy teraz o 11 proc. mniej niż przed rokiem Polacy mają coraz więcej problemów z kupnem własnego lokum - wynika z analizy Expandera.

Szwecja zezwala na Gazociąg Północny


W czwartek rząd Szwecji zezwolił konsorcjum Nord Stream na ułożenie na swoich wodach na Bałtyku gazociągu z Rosji do Niemiec.