Sinfonia Juventus zainaugurowała Rok Chopinowski w Hiszpanii


Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Juventus w Audytorium Narodowym w Madrycie oficjalnie zainaugurował w sobotę obchody Roku Chopinowskiego w Hiszpanii. Otwarto też wystawę o wpływie Chopina na twórczość hiszpańskiego kompozytora Manuela de Falli.

Kylie Minogue wystąpi 13 września w londyńskim Hyde Parku w ramach koncertu poświęconego grupie ABBA. Od połowy października do grudnia, gwiazda muzyki pop Lady GaGa koncertować będzie w Europie. Wokalistka wystąpi m.in. w Czechach, na Węgrzech oraz w Austrii. Niewykluczone, że w listopadzie odwiedzi również Polskę - kalendarz w drugiej połowie tego miesiąca artystka ma pusty. Agnieszka Chylińska w szczerym wywiadzie opowiada o problemach z narkotykami.Muzyka od wieków jest katalizatorem miłości. Przedstawiamy dzieła, które świetnie się w tej roli sprawdzają. Oryginalna wersja "Metropolis" Fritza Langa z 1927 roku powróci na ekran podczas 60. edycji festiwalu w Berlinie w 2010 roku. Dziś, 13 listopada, rozpoczyna się festiwal Euroshorts.

Warszawski koncert grupy Venom, zaplanowany na 25 czerwca, został odwołany z przyczyn niezależnych od organizatora. Występ zespołu w Krakowie odbędzie się zgodnie z planem.

Na dwa koncerty przyjedzie do Polski formacja The Quireboys. Na scenie towarzyszyć im będzie David Cross Band, czyli zespół byłego skrzypka, klawiszowca i melotronisty King Crimson. Zaplanowany na 29 marca występ Ałły Pugaczowej w Warszawie został przełożony na późniejszy termin.

"Most samobójców" ("The Bridge") w reżyserii Erica Steela opowiada o moście Golden Gate w San Francisco. To miejsce, w którym popełnia się najwięcej samobójstw na świecie. Film, który jest laureatem Nagrody Publiczności na 4. Planet Doc Rewiev, będzie można zobaczyć na antenie Planete 11 lipca. Kayah opowiada INTERIA.PL o swoich ostatnich sukcesach i sposobach na akceptację. Już w latach trzydziestych amerykański pisarz Scott Fitzgerald określił lata Swingu, jako epokę Ery Jazzu. Ta zbieżność nazwy z popularnym cyklem koncertowym jest nie bez znaczenia, bowiem kolejna, wiosenna edycja Ery Jazzu zapowiada się jako estradowa prezentacja historii tej muzyki.Roman Polański dopracowuje swój najnowszy film, thriller "The Ghost", z celi aresztu w Szwajcarii - powiedział jego przyjaciel i autor książki, na postawie której nakręcono film, Robert Harris na Festiwalu Literackim dziennika "Time" w Cheltenham. Kanadyjska wokalistka r'n'b Melanie Fiona podkreśla, że grupa AC/DC stanowi niesamowitą inspirację dla wielu innych artystów. Po raz kolejny najchętniej kupowanym singlem w Wielkiej Brytanii była charytatywna piosenka "Everybody Hurts" z repertuaru R.E.M. w wykonaniu gwiazd muzyki pop.

Jackson: Było fałszerstwo?!


Ojciec Michaela Jacksona złożył pozew przeciwko prawnym wykonawcom ostatniej woli zmarłego w czerwcu "króla popu". Joe Jackson twierdzi, że testament Michalea Jacksona został sfałszowany.

Powstanie film o Tigerze Woodsie


Hollywoodzcy producenci chcą nakręcić film Tigerze Woodsie.

Trzeci film Nolana o Batmanie będzie ostatnim


Christopher Nolan zasugerował, że jego trzeci film o Batmanie będzie ostatnią częścią historii o Mrocznym Rycerzu.

Wielki finał z "Władcą Pierścieni"


Projekcja trzeciej części trylogii "Władca Pierścieni", z muzyką na żywo i w obecności kompozytora Howarda Shore'a, zakończyła w sobotę, 22 maja, 3. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. To był niezapomniany wieczór.

Z bloga reżysera: czy nasi faworyci tym razem awansują?


Przed nami kolejny sobotni wieczór z "Mam talent!". Czy tym razem także czekają nas sporego kalibru niespodzianki? Na swoim blogu zastanawia się nad tym reżyser programu - Wojciech Iwański.

Filmowa gra miejska


Polski Instytut Sztuki Filmowej wspólnie z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej i Domem Spotkań z Historią organizują dla wszystkich wielbicieli polskiego kina Filmową Grę Miejską - pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji wędrówkę po Warszawie śladami znanych filmów.

Harvey Keitel zagra Sobieskiego?


"11 września 1683" - taki będzie tytuł wielkiej włosko-polskiej produkcji o Odsieczy Wiedeńskiej, którą wyreżyseruje Renzo Martinelli. O filmie, w którym wystąpić ma Harvey Keitel, poinformował reżyser w środę w Trieście.

Zmiana na reżyserskim krześle "X-Men"


Potwierdziły się wcześniejsze plotki i Bryan Singer nie stanie za kamerą filmu "X-Men: First Class".

Shakira protestuje przeciw decyzji polityków


Kolumbijska wokalistka Shakira po raz kolejny dała dowód swojego zaangażowania w sprawy społeczno-polityczne. 33-letnia piosenkarka udała się do Phoenix, by zaprotestować przeciwko ustawie wprowadzonej przez stan Arizona.

Leonardo DiCaprio u Stone'a


Leonardo DiCaprio wystąpi w najnowszym filmie Olivera Stone'a "Travis McGee", będącej ekranizacją powieści "The Deep Blue Good-By" autorstwa Johna D. MacDonalda - informuje "Hollywood Reporter".

"Świnie" w całej okazałości


Dokładnie 2 grudnia o godzinie 20:00 w warszawskim Centralnym Basenie Artystycznym odbędzie się koncert promujący najnowszy album Jacka Lachowicza "Pigs, Joys and Organs".

Stephen Fry w "Doktorze Housie"?


Stephen Fry odwiedził swojego kolegę Hugh Lauriego na planie serialu "Dr House".

Madonna: uważam, że ten odcinek był świetny na każdym poziomie


Madonna jest zachwycona odcinkiem serialu "Glee", w którym wykorzystano jej piosenki.

Mika ostatni przed śmiercią Stephena Gately


Mika twierdzi, że najprawdopodobniej napisał ostatnią piosenkę, którą nagrał Stephen Gately przed śmiercią.

Decapitated na Rebellion Tour vol.2


Już 12 października, pod banderą Rebellion Tour, rozpocznie się długo wyczekiwana trasa Decapitated po Polsce – powracająca legenda ekstremalnego metalu w towarzystwie m.in. Hate, Christ Agony i Vedonist odwiedzi 13 miast.

Nowy album Tede będzie podwójny


Fanów rapera Tede czeka podwójna atrakcja - 24 czerwca do sklepów trafi podwójny album złożony z dwóch niezależnych produkcji.

Konkurs Literacki im. B. Leśmiana


Zamojski Dom Kultury wraz z Towarzystwem Leśmianowskim ogłaszają Konkurs Literacki imienia Bolesława Leśmiana. Ma on uczcić poetę i upamiętnić jego związku z Zamościem.

Lider Life Of Agony na solowych koncertach w Polsce


Lider amerykańskiej formacji Life Of Agony - Keith Caputo, ponownie pojawi się na solowych koncertach w Polsce. Będziemy mogli go zobaczyć we wrześniu 2009 na czterech koncertach w naszym kraju.

Liam Gallagher solo lepszy niż Oasis?


Liam Gallagher zapowiada, że jego nowy zespół będzie lepszy, niż Oasis.

Co Michael Jackson sądził o Polakach?


Sensacyjne rozmowy Michaela Jacksona z prowadzącym w Polsce interesy francuskim biznesmenem, w których szczerze mówi, co sądzi o Polsce i Polakach, nie były dotąd nigdy upublicznione. Ich treść będzie można poznać dziś w programie Superwizjer TVN.