PB: Podwyżki tylko dla szczęśliwców


Koszykarze Orlando Magic pokonali na wyjeździe Miami Heat 108:102 po dogrywce w czwartkowym meczu ligi NBA. Zespół Marcina Gortata odniósł 49. zwycięstwo w sezonie, a Polak zdobył sześć punktów.

Polska energetyka wymaga inwestycji, jest stara i przestarzała - mówił podczas spotkania z zarządem Elektrowni "Kozienice" szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski, który w sobotę odwiedził zagrożony powodzią pow. kozienicki (Mazowieckie). 40 mln euro kosztowało 10 szynobusów kupionych przez samorząd województwa zachodniopomorskiego. Pierwsze dwa wyruszą w trasę w najbliższą niedzielę, a pozostałe mają wejść do eksploatacji do końca roku. Wspólnik spółki prowadzący własną działalność za każdy miesiąc powinien zadeklarować i opłacić składki na ubezpieczenia społeczne z tytułu własnej działalności oraz składkę na ubezpieczenie zdrowotne z obu tytułów.W tajnej umowie między USA i Komisją Europejską mającej zahamować handel podróbkami są zapisy regulujące internet, w tym odcinanie od sieci użytkowników Grupa Lotos Od piątku obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 i 98 o 4 zł na tysiąc litrów. Pod koniec stycznia 2010 roku na jedyny koncert przyjedzie do Polski holenderska formacja The Gathering.

Gminy Warmii i Mazur nie chcą płacić za oświetlenie dróg krajowych na skrzyżowaniach czy węzłach oceniając, że nie jest to ich zadanie własne. Uważają, że oświetlenie dróg powinna finansować Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Wartość udzielonych przez banki kredytów na nieruchomości dla gospodarstw domowych w październiku 2009 roku wzrosła o 3 mld 377,9 mln zł w porównaniu z wrześniem tego roku - podał NBP w komunikacie. Do końca wakacji w każdy czwartek policjanci z Będzina (Śląskie), łapiący kierowców na lżejszych przewinieniach drogowych, będą im proponować zamiast mandatu krótki instruktaż z udzielania pierwszej pomocy.

Porozumienie z Gazpromem w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski daje korzyści ekonomiczne i prawne dla polskiej gospodarki oraz polskiej spółki gazowej PGNiG - ocenił w środę wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski. – Rozpoczynamy europejski wyścig po inwestycje dla Polski, które mają być zrealizowane przy wykorzystaniu formuły PPP – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas spotkania polskich samorządowców z włoskimi biznesmenami, poświęconego Partnerstwu Publiczno-Prywatnemu. Konferencja odbyła się 26 maja w Rzymie. W tym roku może upaść nawet 1,5 tys. firm - wynika z raportu Grupa Euler Hermes. W 2009 roku polskie sądy ogłosiły upadłość 673 przedsiębiorstw. To aż 58 proc. więcej niż rok wcześniej.30 lat BCT Gdynia 29 października 2009 roku, Bałtycki Terminal Kontenerowy będzie świętował 30-lecie swojego udziału w tworzeniu rynku przeładunków kontenerowych w Polsce. Podczas trzydziestu lat historii ... Szef Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet oskarżył Francję i Niemcy o przyczynienie się do obecnego kryzysu strefy euro. Pan Marek z Opola kupił dla syna bilet na pociąg do Kołobrzegu. - Okazało się, że muszę zapłacić więcej za to, że część podróży będzie pociągiem osobowym, a nie pośpiesznym. Nie mogę tego pojąć - mówi

Powstał Instytut Nowej Myśli Ekonomicznej


Czołowi ekonomiści i twórcy polityki, w tym laureaci Nagrody Nobla, George Akerlof, Sir James Mirrlees, A. Michael Spence i Joseph Stiglitz ogłosili dziś powstanie Instytutu Nowej Myśli Ekonomicznej. Celem instytutu będzie przyznawanie dotacji na badania, zwoływanie sympozjów i wydawanie własnego pisma.

Urządzenia znajdujące się w budynkach nie zostaną obciążone podatkiem od nieruchomości


Pismo Ministra Finansów rozstrzyga spór w zakresie objęcia podatkiem od nieruchomości instalacji i urządzeń technicznych w wyniku nieprecyzyjnej nowelizacji ustawy Prawo budowlane.

Spółka-symbol GPW zniknie z parkietu, kurs się załamał


Upadłe Krośnieńskie Huty Szkła będą notowane tylko do 30 października. Z parkietem żegna się legenda należąca do pierwszej sprywatyzowanej piątki firm, która zainaugurowała handel na GPW

Comarch miał 12,84 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., wzrost o 1041,2% r/r


\\\\\\\"\\\\\\\" W tym roku pogoda na Wszystkich Świętych dopisze - zapowiadają meteorolodzy. W weekend w większości regionów ma być pogodnie, ale chłodno.

Wicepremier Pawlak z wizytą w Wiedniu


Spotkanie z wiodącymi austriackimi przedsiębiorcami, rozmowy z federalnym ministrem gospodarki Reinholdem Mitterlehnerem i wicekanclerzem, ministrem finansów Josefem Pröllem oraz otwarcie konferencji poświęconej polsko-austriackiej współpracy gospodarczej – to główne punkty wizyty wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka 21 i 22 października br. w Wiedniu.

EC na biomasę – nowy pomysł na biznes Pawła Urbańskiego


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Paweł Urbański, były prezes PGE i Janusz Sterna, były dyrektor ds. inwestycji w tej spółce, założyli firmę Inven Group przygotowującą projekty budowy elektrociepłowni opalanych biomasą.

Rok 2009 w rolnictwie


Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala.

Najlepsi przewoźnicy 2009 wybrani!


5 marca, podczas uroczystej Gali w krakowskim hotelu Park Inn, poznaliśmy wyniki głosowania pasażerów, którzy wybrali najlepsze ich zdaniem linie lotnicze. Od 1 grudnia 2009 r. ...

MOL miał 178,50 mld HUF zysku netto w II kw. 2009 r.,


Węgierska spółka paliwowa MOL miała 178,50 mld forintów (HUF) skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2009 roku wobec 114,70 mld HUF zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Kielce: awaria sieci ciepłowniczej


Jak podaje kielecki dodatek Gazety Wyborczej, osiedla Świętokrzyskie, Na Stoku, Wichrowe Wzgórze i Słoneczne Wzgórze przez całą noc z soboty na niedzielę były pozbawione dostaw energii cieplnej.

"Rz": Francuski bank może przejąć Radwar


"Rzeczpospolita" dotarła do dokumentów potwierdzających zagrożenie dla strategicznej firmy zbrojeniowej.

Miliardy z Abu Zabi ratują bankrutujący Dubaj


Emirat Abu Zabi pożyczył sąsiadującemu Dubajowi 10 mld dol., aby mógł spłacić najpilniejsze długi

PKB Francji wzrósł w pierwszym kwartale o 0,1 proc.


To dane zgodne z wcześniejszymi publikacjami. Francuski urząd statystyczny podniósł o 0,1 pkt proc., do 0,6 proc., wzrost PKB w IV kwartale 2009

Volkswagen: Globalna sprzedaż aut zwiększyła się o 24,6 proc.


W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem ogólnie pomysły na świąteczne dania. Teraz zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa pozycja wielkanocna - jajka. Dziś proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..

UOKiK skontroluje firmy udzielające kredytów przez internet


\"\" 1500 wiz miał w zamian za łapówki wydać Sławomir K., były konsul RP w Malezji. Zarobił na tym ponad 179 tys. dolarów i prawie 84 tys. euro. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu

Roztwory mocznika i azotanu amonu (solutions of urea and ammonium nitrate) - Rosja - zmiana rozporządzenia nakładającego ostateczne cła antydumpingowe w wyniku przeglądu pod kątem nowego eksportera


19 grudnia 2009 r. zostało opublikowane rozporządzenie wykonawcze Rady nr 1251/2009 z 18 grudnia 2009 r. zmieniające rozporządzenie nr 1911/2006 nakładające ostateczne cło antydumpingowe na przywóz do UE roztworów mocznika i azotanu amonu pochodzących między innymi z Rosji.

UOKiK: producenci żywności mogą przeciwstawić się sieciom handlowym


Rolnicy i inni producenci żywności mogą wykorzystywać przepisy ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i podejmować wspólne działania, by przeciwstawić się praktykom dużych sieci handlowych - powiedział w czwartek w Sejmie wiceprezes UOKiK Jarosław Król.

Wchodzi w życie ustawa o służbie celnej


W sobotę wchodzi w życie Ustawa o Służbie Celnej. Porządkuje ona m.in. kompetencje nadzoru nad rynkiem gier, do tej pory rozrzucone po różnych organach resortu finansów.

AIG obcina premie pracownikom


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl

Pierwsze akty oskarżenia w aferze w gdańskim PORD trafiły do sądu


Do sądu w Gdańsku trafiły już dwa pierwsze akty oskarżenia w aferze łapówkarskiej w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego. Objęto nimi łącznie 23 kursantów, którzy wręczali korzyści ...