NFI Jupiter i Lurena Investments złożyły oferty na zakup akcji Ruchu


Do Ministerstwa Skarbu Państwa wpłynęły dwie pisemne odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki Ruch, poinformował resort skarbu na stronie internetowej. Oferty złożyły NFI Jupiter oraz Lurena Investments

Znana z telewizji reklama Milion za SMS kusi wizją szybkiego wzbogacenia się. Ale nie wspomina o tym, że decydując się na udział w loterii, uczestnik będzie musiał płacić za kolejne sms-y Po nieudanej procedurze sprzedaży PEC-u w Rudzie Śląskiej w drodze negocjacji, władze miasta podjęły decyzję o wyborze nowego właściciela spółki w trybie aukcji ogłoszonej publicznie. Cena wywoławcza wyniesie blisko 78 mln złotych. Z kart paliwowych najchętniej korzystają kraje Beneluksu, największe ilości diesla tankowane są w Wielkiej Brytanii, a przy wyborze emitenta kluczowe są cena i przejrzystość rozliczeń – ...Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej szacuje, że stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 10,8 proc., czyli tyle samo, co w lipcu - poinformowała w poniedziałek minister Jolanta Fedak. Konto młodzieżowe jest okazją do wprowadzenie dziecka w świat finansów. Ale uwaga, korzystanie z niego to może być wydatek nawet 78 zł rocznie. Na szczęście są korzystniejsze oferty - podpowiadają doradcy finansowi z Expandera. Niemal jednogłośnie komisja przemysłu Parlamentu Europejskiego przyjęła w czwartek projekt unijnego rozporządzenia, które ma gwarantować bezpieczeństwo dostaw gazu do UE. Posłowie uwzględnili ważne dla Polski postulaty solidarności energetycznej w reakcji UE na kryzys.

Rynki finansowe z rozczarowaniem przyjęły rządowy program naprawy finansów publicznych - pisze "Puls Biznesu". Gazeta zauważa, że chociaż w piątek premier Donald Tusk przekonywał, że dzięki jego propozycjom polskie finanse publiczne staną się najbezpieczniejsze w Europie, to inwestorów jego wystąpienie nie przekonało.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu Rosji wyraził przekonanie, że Rosja może uzyskać status światowego mocarstwa na zasadniczo nowej podstawie. Ponad stu plantatorów chmielu protestowało we wtorek w Warszawie przeciwko niskim cenom skupu chmielu. Minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiada, że zostanie uruchomiona pomoc dla rolników.

Amerykańskie salony fryzjerskie będą zarządzane przez stronę internetową neohair.com w Krakowie. Dziś światowa premiera systemu stworzonego przez firmę NeoPrimus - informuje "Dziennik Polski". Dokładnie o sto połączeń więcej niż do tej pory - zgodnie z nowym rozkładem jazdy Przewozów Regionalnych - będzie obsługiwał śląski zakład tej kolejowej spółki. W całym kraju od 13 grudnia przybędzie 338 połączeń. Unia Europejska na razie nie podwyższy swojego celu redukcji emisji CO2 do 30 proc., podtrzymując uzgodnione już stanowisko, że do roku 2020 zmniejszy swoje emisje o 20 proc., a pójdzie dalej tylko wtedy, kiedy inne uprzemysłowione potęgi zdobędą się na porównywalny wysiłek.Premier Grecji George Papandreu rozmawiał wczoraj w Białym Domu z Barackiem Obamą o tym, by nałożyć mocniejsze ograniczenia na fundusze wysokiego ryzyka i spekulantów, których Grecja oskarża, że przyczynili się do jej wielkiego kryzysu finansowego. Autorzy opublikowanego w piątek raportu Biura Bezpieczeństwa Narodowego uważają, że połączeniami z systemami gazowniczymi Niemiec i Czech wpłynie do Polski prawdopodobnie gaz z Rosji. Stoi to w sprzeczności z dywersyfikacją dostaw gazu, która miała zapewnić dostawy ze źródeł innych niż rosyjskie. Grupa Lotos Od piątku obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 i 98 o 4 zł na tysiąc litrów.

Kolejarze: tłoku w pociągach w święta nie da się uniknąć


Tłoku w pociągach w okresie świątecznym nie da się uniknąć - twierdzą przedstawiciele przewoźników kolejowych. Ruch jest wtedy kilkakrotnie większy niż w ciągu roku, a spółki przewozowe nie mają możliwości technicznych albo dodatkowego taboru by go obsłużyć.

KIG o prywatyzacja ZE PAK: Lepiej późno niż wcale


Środowisko przedsiębiorców skupionych w KIG od lat apeluje o przyśpieszenie prywatyzacji spółek Skarbu Państwa. Dlatego KIG pozytywnie ocenia informacje o prywatyzacji kolejnych spółek z sektora energetycznego.

GPW: notowania WIG20 spadły o 1,54%


Większa część dnia niemal na wszystkich europejskich parkietach upłynęła na cierpliwym oczekiwaniu na dane ze Stanów Zjednoczonych. Handel toczył się leniwie, indeksy zmieniały się nieznacznie.

CB Richard Ellis znowu wśród najlepszych


Czwarty rok z rzędu Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Firm Outsourcingowych (IAOP - International Association of Outsourcing Professionals) uznało CB Richard Ellis Group (CBRE) za jedną z najlepszych ...

Kurs dolara - kolejne osłabienie


Początek dzisiejszej sesji na rynku złotego przebiega dość spokojnie – notowania EUR/PLN pozostają poniżej poziomu 4,2000, kurs USD/PLN natomiast zniżkował w okolice 2,8000.

Finlandia wyraziła zgodę na budowę Gazociągu Północnego


Finlandia dała ostateczną zgodę na budowę Gazociągu Północnego, którym gaz z Rosji ma bezpośrednio popłynąć do Niemiec - poinformowała agencja Associated Press.

Nową drogową dziurę oddam w dobre ręce


Są już pierwsi chętni do kupowania dziur w drogach. Pomysł ZIKiT-u na załatanie ulic dzięki pieniądzom sponsorów nie wszystkim naszym Czytelnikom przypadł jednak do gustu. - To na co idą moje podatki? - pyta jeden z internautów

Ruszyła produkcja bezzałogowego samolotu o napędzie wodorowym


Boeing przystąpił do produkcji pierwszego napędzanego ciekłym wodorem samolotu bezzałogowego Phantom Eye zdolnego do osiągania dużych wysokości i latania przez długi czas. Dwusilnikowy samolot osiągnie rozpiętość ...

Wasko miało 2,48 mln zł zysku netto w IV kw. 2009 r., spadek o 56,5% r/r


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\\\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

Pomorskie: w gminie Nowa Wieś Lęborska powstanie farma wiatrowa


Jak podaje Głos Pomorza, w gminie Nowa Wieś Lęborska może powstać 25 siłowni wiatrowych.

Na otwarciu WIG20 stracił 4.062%


Grupa Lotos Od piątku obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 i 98 o 4 zł na tysiąc litrów.

Przegląd wiadomości ze spółek, piątek godz. 20


Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 20 listopada godz. 20

Belka: jestem konserwatystą, ale niepozbawionym wrażliwości społecznej


Myślę, że jestem człowiekiem bardzo ostrożnym, konserwatystą, ale niepozbawionym wrażliwości społecznej - mówił o sobie w piątek w TVN24 nowy prezes NBP Marek Belka. Według niego, Polska nie jest skazana na podwyżkę podatków .

Szef BP przed amerykańskim Kongresem: jestem zdruzgotany


- To jasne, że nie chce pan z nami współpracować. Czy podobnie będzie z innymi organami śledczymi? - dopytywali w czwartek zirytowani kongresmeni dyrektora naczelnego BP Tony'ego Haywarda, który uchylał się od odpowiedzi na pytania. - Może pan nam powie, czy dziś jest czwartek?- denerwowali się politycy

PGE Elektrownia Opole zmodernizuje automatykę dwóch bloków


PGE Elektrownia Opole podpisała 24 listopada 2009 r kontrakt z wykonawcą modernizacji automatyki bloków nr 1 i 2 w elektrowni.

Kryzys nie dotknie branży rozrywkowej?


- Wraz z kryzysem załamał się i niemiecki handel. Ekonomiści są jednak zdania, że Niemcy, jako mistrz świata w eksporcie, po części sami są winni, że ...

Biuletyn Nr 46 (497) 16 - 22 listopada 2009 r.


4 listopada 2009 r. Indie poinformowały o zakończeniu postępowania przed nadmiernym importem oksoalkoholi (Oxo Alcohol) pochodzących m.inn. z UE, bez nakładania ceł.

Szkolenie osób mających dostęp do materiałów wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego


Podmioty zainteresowane prowadzeniem szkoleń dla osób mających dostęp do materiałów wybuchowych mogą wystąpić z wnioskiem do MG o uzyskanie odpowiedniego upoważnienia.

Instytucje chciały dziewięć razy więcej akcji PZU


Mimo ogromnej nadsubskrypcji w ofercie PZU krajowe i zagraniczne instytucje finansowe zapłacą tylko tyle, ile inwestorzy indywidualni - po 312,50 zł za akcję. W sumie wyłożą 5,8 mld zł

Dług netto jak modelka


Rząd chce inaczej liczyć zadłużenie Polski, tak by na papierze wyglądało szczuplej. Jak modelka po obróbce w Photoshopie.