Eurowizja: Polak zbiera pochlebne recenzje


Marcin Mroziński, polski reprezentant na konkursie Eurowizji miał już dwie próby przed występem w Oslo. Jak donosi członek stowarzyszenia polskich fanów Eurowizji, Polak zachwycił obserwatorów.

W połowie czerwca na dwu koncertach w Polsce pojawi się lubiana nad Wisłą formacja Soulfly. Znana jest data rozpoczęcia zdjęć do sequela filmu "X-Men geneza: Wolverine". W filmie "Camp Rock 2" ponownie usłyszymy duet Ewy Farnej i Kuby Molędy. Młodzi wokaliści właśnie nagrali polską wersję piosenki promującej drugą część młodzieżowego musicalu.Eli Roth, reżyser i kolega z obsady filmu "Bękarty wojny", zdradził, iż Brad Pitt chciałby wrócić do wątków podjętych w filmie Quentina Tarantino. Zdaniem gwiazdora powinien powstać prequel dzieła. 2 Ice Cube zamierza nakłonić Dr. Dre do współpracy nad nowym albumem, "I Am The West". Studio Paramount Pictures przygotowuje kolejną części przygód Jacka Ryana. W sprawie obsady głównej roli prowadzone są negocjacje z Chrisem Pine'em, który na szczyty popularności wzbił się po udziale w bardzo dobrze przyjętym "Star Treku" J.J. Abramsa.

Serial "Prawo i porządek" zniknie z anteny po 20 latach.

Sade "Soldier Of Love", Sony Peter Gabriel pochwalił grupę Radiohead za otwartość na eksperymenty.

Grupa Bad Religion zdradziła, że jej najnowszy album ukaże się 18 maja. Jubileuszowe wydawnictwo nosi tytuł "30 Years Live". Mirosław Wujas zmarł 6 marca, miał 50 lat. Był twórcą PAKI, przewodniczącym Stowarzyszenia Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA, doktorem zarządzania, wydawcą gazety lokalnej, pasjonatem, pomysłodawcą wielu przedsięwzięć. Syn Paula McCartneya poszedł w ślady swojego sławnego ojca zakładając w Liverpoolu nową formację rockową.Grupa U2 nawiązała współpracę z YouTube. Dzięki temu fani Irlandczyków w 16 krajach będą mogli obejrzeć koncert kwartetu z Los Angeles. Owacją na stojąco i wykonaną na bis przez Leszka Możdżera kilkunastominutową wariacją na temat głównego motywu muzycznego z filmu "The Banquet" zakończył się pierwszy koncert 3. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Oprah Winfrey, prowadząca "The Oprah Winfrey Show", jeden z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych programów telewizyjnych typu talk show, zakończy go we wrześniu 2011 roku - poinformował w czwartek Tim Bennett, szef Harpo Inc., firmy produkującej ten program.

Steven Soderbergh chce zakończyć karierę


Steven Soderbergh chce zakończyć swoją karierę reżyserską.

Maleńczuk: Odbrązowić Republikę


Maciej Maleńczuk wraz z zespołem Psychodancing przygotowuje się do wrocławskiego koncertu Nowe Brzmienie Republiki. Muzycy pracują nad pięcioma utworami: "Fanatycy ognia", "Arktyka", "Koniec czasów", "W ogrodzie Luizy" oraz "Przeklinam cię za to..."

Premiera "Wall Street 2: Pieniądz nie śpi" przeniesiona na później


Premiera filmu Olivera Stone'a "Wall Street 2: Pieniądz nie śpi" została przeniesiona z kwietnia na wrzesień.

Pobił i okradł, bo mu nie zapłacili


Amerykański hiphopowiec Lloyd Banks został zatrzymany w Kanadzie pod zarzutem pobicia.

Lider Radiohead ostrzega: Rynek muzyczny tonie


Thom Yorke, wokalista brytyjskiej grupy Radiohead, uważa, że rynek fonograficzny jest na granicy zapaści. Muzyk przestrzegł młodych artystów, by nie podpisywali kontraktów z wytwórniami płytowymi.

Przedpremierowy sukces Eldo


Do premiery nowej płyty Eldoki zostało jeszcze kilkanaście dni, a "Zapiski z 1001 nocy" już są najczęściej kupowanym albumem w sieci.

Stop grafomanii!


"Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst". Co sprawia, że tekst piosenki jest wartościowy? Gdzie przebiega granica między grafomanią a poezją w muzyce rozrywkowej? Którzy autorzy najlepiej radzą sobie z "otchłanią białej kartki"? Czy mamy następców Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego?

"Coś" doczeka się prequelu, nie remake'u


Już wkrótce rozpoczną się zdjęcia do obrazu "The Thing".

To był wieczór panów!


Rekord uczestników (750!), dużo dobrych męskich głosów i Batman na scenie - casting we Wrocławiu do programu "Śpiewaj i walcz" obfitował w spore atrakcje.

Fergie zgłębiła Felliniego


Fergie studiowała włoskie kino, przygotowując się do roli Saraghiny w filmie "Dziewięć". Piosenkarka przed pójściem na casting odrobiła zadanie domowe.

Justin Baldoni w roli nawróconego oszusta


Justin Baldoni zagra tytułową rolę w obrazie "Barry Minkow".

Wong Kar Wai o Brusie Lee


Reżyser "Spragnionych miłości" przymierza się do nakręcenia filmowej biografii Bruce'a Lee.

"Ojciec Mateusz zostanie porwany"


Trzecia seria popularnego jedynkowego serialu "Ojciec Mateusz" będzie obfitować w niespodziewane zdarzenia.

Żebrowski: Mąż, ojciec, dyrektor


Michał Żebrowski został już mężem, wkrótce będzie tatą, a w międzyczasie uczy się być dyrektorem teatru.

Marcin Wyrostek wystąpi w warszawskim Empiku


10 lutego w stołecznym Empik Junior (ul. Marszałkowska 116/122) wystąpi zwycięzca programu "Mam talent!" - Marcin Wyrostek.

Szczerbaty 6-latek robi furorę!


Niezwykły entuzjazm na widowni wywołał w filipińskiej edycji "Mam talent" 6-letni Rolando Ng III. Zobaczcie sami!

Andrzej Piaseczny "Kalejdoskop": Zobaczyem z w oku Kayah


Andrzej Piaseczny opowiada o ulubionych piosenkach innych wykonawcw, ktre umieci na wanie wydanej pycie "Kalejdoskop".

Jolie nie lubi ... Baracka Obamy


Prezydent Barack Obama nie może poszczycić się sympatią aktorki Angeliny Jolie. "Ona go nienawidzi" - powiedziała osoba bliska ambasadorce dobrej woli ONZ.

Niedzielny koncert Grizzly Bear i St. Vincent odwołany


Planowany na niedzielę, 22 listopada, koncert Grizzly Bear i St.Vincent w Katowicach nie odbędzie się z powodu wypadku autobusowego, którym podróżowali muzycy.

Lisy zaatakowały dzieci, on broni lisów


Znany z grupy Queen gitarzysta Brian May wywołała oburzenie, stając w obronie żyjących w Londynie lisów. W ostatnią sobotę (5 czerwca) dwa osobniki tego gatunku zaatakowały 9-miesięczne bliźniaczki.