"Dla firm będzie to świetna okazja by zostać sponsorem reprezentacji"


Decyzje sponsorów, którzy wycofują się ze wspierania reprezentacji oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, szef firmy Sport Management Polska Grzegorz Kita ocenił jako zbyt pochopne i paniczne.

W Las Vegas rozpoczął się Consumer Electronic Show 2010 - jedna z najważniejszych imprez poświęconych elektronice użytkowej w roku. Targi rozpoczęło wystąpienie szefa Microsoftu Steve'a Ballmera, który zaprezentował nową przystawkę do konsol koncernu. Ma ona pozwalać na obsługiwanie ich bez użycia jakichkolwiek kontrolerów. Rzecznik generalna Trybunału Sprawiedliwości UE stanęła w czwartek po stronie Polski, proponując odrzucenie skargi Komisji Europejskiej przeciwko stosowaniu w Polsce obniżonej stawki VAT na buciki i ubranka dziecięce. Ponad 560 mln zł zostało w polskich firmach, dzięki zablokowaniu przez Adama Szejnfelda obowiązku szybkiego płacenia domiaru - wylicza "Puls Biznesu". Fiskus nie puści już firm z torbami - mówią zgodnie eksperci.Fujitsu Ltd. and Toshiba Corp. said Thursday they have reached a basic agreement to merge their mobile phone operations, in a move that will create Japan's second largest handset maker. W tym kwartale nastroje wśród przedsiębiorstw MŚP są wyraźnie lepsze w porównaniu do poprzednich kwartałów, przy czym nie idą w parze z oczekiwanymi przez rynek decyzjami o zwiększaniu zakupów przez firmy tego sektora - wynika z najnowszego badania firm sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przeprowadzonego przez wrocławski Instytut Keralla. W piątek w notowaniach EUR/PLN obserwowaliśmy konsolidację w przedziale 4,1300-4,1600. Kurs USD/PLN odnotował dość silną zwyżkę za sprawą spadku EUR/USD - wzrósł w okolice 2,8500. Dzisiaj wartość dolara względem złotego kształtuje się kilka groszy poniżej piątkowych szczytów, natomiast notowania euro w stosunku do polskiej waluty wciąż mieszczą się w zakresie wahań z końca minionego tygodnia.

Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik uważa, że prywatyzacja PLL LOT w 2011 roku jest realna. Jego zdaniem prowadzona w spółce restrukturyzacja musi być skuteczna, by LOT mógł liczyć na ewentualną pomoc publiczną.

- Rząd przyjął w trybie obiegowym aktualizację programu konwergencji - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Magdalena Kobos dodaje, że jeszcze w poniedziałek dokument zostanie wysłany do Brukseli. Pracownicy wytwarzającej opakowania spożywcze fabryki Huhtamaki w Siemianowicach Śląskich będą zarabiać o kilka procent więcej niż dotychczas. O porozumieniu z pracodawcą w sprawie wzrostu wynagrodzeń poinformowała we wtorek śląsko-dąbrowska Solidarność.

Only concerted outside pressure from regulators or from clients stands a chance of breaking a competitive gridlock between European cash equity clearing houses that is restraining competition and keeping costs high. Kontrakty na indeksy europejskie rosły rano, po nieoficjalnych informacjach, że UBS wygenerował 2,3 mld USD przychodów w swoim dziale papierów dłużnych. Kontrakty na indeksy amerykańskie i akcje w Azji wzrosły. Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku, w raporcie z 18 sierpnia rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla CEZ-u od "redukuj" ustalając cenę docelową na 140,60 zł.Operatorzy muszą przechowywać dane o połączeniach użytkowników komórek - nakazuje unijna dyrektywa. Ale polski rząd idzie dalej - przygotowuje rozporządzenie dotyczące konieczności przechowywania wszystkich danych o lokalizacji użytkowników przez cały czas trwania ich rozmowy - donosi ''Puls Biznesu". Czwartkowy handel na rynku walutowym upływa pod znakiem korekcyjnego osłabienia złotego. W południe kurs USD/PLN testował poziom 2,8583 zł, EUR/PLN 3,9032 zł, CHF/PLN 2,6702 zł, a GBP/PLN 4,2980 zł. Czwartkowa sesja bya do emocjonujca. W obliczu wyranego osabienia zotego, ktre byo "echem" zawirowa na rynkach midzynarodowych, ale take nieco sabszych danych z kraju o dynamice produkcji przemysowej i niepokojcych informacji z terenw powodziowych (moliwy spadek wzrostu produkcji i dodatkowe obcienia dla budetu), na rynek wkroczy Bank Gospodarstwa Krajowego sprzedajc euro za zote w okolicach 4,20 z.

Podatek należny VAT jako koszt uzyskania przychodu


Dnia 9 kwietnia 2010 r. została opublikowana nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zgodnie z którą kosztem uzyskania przychodów będzie także podatek należny od nieodpłatnie przekazanych towarów, obliczony zgodnie z odrębnymi przepisami, w przypadku gdy wyłącznym warunkiem ich przekazania jest uprzednie nabycie przez otrzymującego towarów lub usług w określonej wysokości lub wartości.

KGHM: Wkrótce decyzja ws. Taurona


KGHM w ciągu kilku najbliższych dni określi, w jakim przedziale cenowym może być zainteresowany kupnem akcji Tauronu w zbliżającej się ofercie publicznej tej spółki - poinformował dziennikarzy prezes KGHM Herbert Wirth.

Notowania EUR/USD wciąż bez rozstrzygnięcia


Na początku dzisiejszej sesji złoty pozostawał stosunkowo stabilny względem większości walut. Kurs EUR/PLN odnotował niewielką zwyżkę w okolice poziomu 3,9200. Obecnie kluczowym wsparciem dla kursu tej pary walutowej jest bariera 3,9000.

Italia Sells Hansenet For EUR900 Million, Sticks To Targets


Telecom Italia SpA (TI) Thursday clinched a deal to sell its German broadband unit Hansenet to Telefonica SA (TEF) for EUR900 million, as part of its efforts to focus on core assets and reduce its heavy debt burden.

Fiskus cię dopadnie. W sieci


Prowadzisz sklep i dorabiasz handlując w sieci? Wyprzedajesz na Allegro i e-bayu nietrafione prezenty lub rzeczy zalegające w szafie? Możesz mieć problem, jeśli nie płacisz podatków. Dopadną cię pracownicy urzędów kontroli skarbowej, którzy ostro wzięli się za analizę internetowych transakcji. Walczą także z fikcyjnymi kosztami.

KBC Securities obniżył rekomendację dla EM&F


Analitycy KBC Securities, w raporcie z 12 maja, obniżyli rekomendację dla Empik Media&Fashion do "trzymaj" z kupuj" oraz podwyższyli cenę docelową o 9 proc., do 18 zł.

Polska nauczyła się na własnych błędach


Polska przeszła kilka kryzysów w czasie, gdy reszta Europy przez kilkadziesiąt lat rozkwitała gospodarczo, ale pomogło jej to uniknąć najgorszych skutków obecnego kryzysu i prawdopodobnie jako jedno z trzech państw UE nie zanotuje w tym roku recesji - napisał w czwartek "Wall Street Journal".

Mieszkania będą tanieć. Przynajmniej przez pół roku


- Przynajmniej do połowy przyszłego roku mieszkania będą tanieć - prognozuje w TVN CNBC Biznes były minister budownictwa Mirosław Barszcz. Jego zdaniem, do kupienia jest na rynku bardzo dużo mieszkań. - Aż 43 procent oddawanych do użytku lokali stoi pustych – twierdzi Barszcz.

Przeciek z Polski do KGB


Z Polski do białoruskiego KGB wyciekły setki danych o transakcjach obywateli Białorusi w naszym kraju - donosi "Gazeta Wyborcza".

"FT" o greckim pakiecie pomocowym


Grecja obetnie wydatki i zwiększy przychody na łączną sumę 24 mld euro w okresie trzech lat - donosi piątkowy "Financial Times", który uzyskał wgląd w negocjowany przez grecki rząd pakiet nadzwyczajnej pomocy z zagranicy.

Kurs EUR pozostaje w kanale


W trakcie dzisiejszej sesji europejskiej kurs EUR/USD po raz kolejny testował górne ograniczenie kanału wzrostowego (okolice poziomu 1,4550), w którym przebywa od grudnia.

GPW ma jeszcze siłę do wzrostów?


W USA zwyżka utrzymała się do końca sesji, choć w mniejszej skali niż na otwarciu. Wzrost S&P o 0,2 proc. trudno uznać za euforyczną reakcję na świetne dane z gospodarki.

Będą śledzić nasze pieniądze?


Kraje członkowskie UE i Komisja Europejska zaapelowały wczoraj do eurodeputowanych, by odłożyli planowane na czwartek głosowanie nad porozumieniem UE-USA o przekazywaniu danych bankowych do USA, znane jako SWIFT. Eurodeputowani grożą odrzuceniem porozumienia.

Zareklamować Wschód. Za 100 milionów


Ponad 100 milionów złotych przeznaczone zostanie w najbliższych pięciu latach na promocję gospodarczą pięciu regionów Polski Wschodniej. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) chce zachęcić firmy do inwestowania właśnie w Polskę "B".

Corolla skręca sama?


Toyota rozważa akcję naprawczą kolejnego modelu samochodu - tym razem mowa o najlepiej sprzedającym się aucie na świecie, czyli Corolli. Na razie nie zapadła jeszcze decyzja w tej sprawie, ale zarząd Toyoty zastanawia się nad takim scenariuszem.

Czy Opel spadnie nam na głowę?


General Motors oczekuje od rządów Polski, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii miliarda euro pomocy dla Opla - pisze "Wall Street Journal". Gazeta powołuje się na anonimowe źródło związane z negocjacjami w sprawie sprzedaży europejskiej marki GM.

CURRENCIES: Dollar Gains Amid Rate Decisions, Greek Bond Deal


The U.S. dollar gained versus the euro on Thursday, after European Central Bank President Jean-Claude Trichet said euro-zone's economic recovery remains on track but again warned that it could be "uneven."

Grecy wiedzą, że oszczędności są potrzebne, ale i tak protestują


Jak wynika z trzech sondaży opublikowanych w niedzielę w greckiej prasie, tamtejsze społeczeństwo zdaje sobie sprawę, że cięcia wydatków budżetowych i podwyżki podatków są konieczne, jednocześnie jednak popiera protesty przeciwko tym środkom oszczędnościowym.

Czy byki zaatakują dziś 2400 pkt?


WIG20 kontynuował wczoraj dobrą passę i ponownie zyskał na wartości. Po zmiennej i nerwowej sesji blue chipy zakończyły dzień handlu na poziomie 2392,93 pkt. (+0,61%).

MSP: 11 chętnych na 85 proc. akcji Kopalni Surowców Skalnych


Resort skarbu dopuścił 11 inwestorów do dalszego etapu prywatyzacji Kopalni Surowców Skalnych w Złotoryi. Do dalszego etapu przeszło też 2 chętnych na udziały bydgoskiej Fabryki Obrabiarek do Drewna - podał w czwartek resort.