GUS: Nastroje konsumentów w III kw. 09 poprawiły się


W III kwartale 2009 r. odnotowano poprawę nastrojów konsumenckich Polaków, która świadczy pośrednio o poprawie niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej gospodarstw domowych, którą obserwowano od IV kwartału 2008 r. - podał w piątek GUS.

Co piąta z zabawek przebadanych wyrywkowo przez Komisję Europejską w 13 krajach UE nie spełniła kryteriów bezpieczeństwa - wynika z raportu opublikowanego w czwartek przez KE. Play promuje rozmowy w sieci bez ograniczeń, w zamian za stałą opłatę - informuje "Gazeta Wyborcza". Prezes Urzędu Regulacji Energetyki po raz trzeci wezwał w środę Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) do uzupełnienia i korekty "w dół" wniosku taryfowego - poinformowała w środę PAP rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska.Piłkarze Estonii przerwali serię ośmiu niepokonanych meczów reprezentacji Angoli, pokonując ją 1:0 (0:0) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w portugalskim Vila Real de Santo Antonio. Jedynego gola zdobył w 79. minucie Kaimar Saag. Ewa Szymczyk, doktorantka z II Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi została laureatką głównej nagrody w konkursie dla młodych ... W niektórych partiach ryżu przywiezionego z Ameryki Południowej znaleziono martwe szczury. Według Rzeczpospolitej Lidl wycofał produkty firmy Rol-Ryż ze swojej oferty. O wyjaśnienie sprawy zwrócili się też właściciele sieci Biedronka

11 tys. gospodarstw w województwie świętokrzyskim pozbawionych jest w poniedziałek rano prądu. Wszystkie drogi w regionie są przejezdne.

Zarząd KGHM ogłosił wczoraj, że kombinat zarobił w minionym roku o prawie 300 mln zł więcej, niż prognozował - 2,54 mld zł. Związki zawodowe zażądały po 300 zł podwyżki dla każdego. Średnia pensja to 8 tys. 120 zł brutto. W środę wieczorem, w wieku 45 lat, zmarł poseł koła parlamentarnego \"Polska Plus\" Piotr Krzywicki.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew udaje się we wtorek do Belgradu, gdzie weźmie udział w obchodach 65. rocznicy wyzwolenia serbskiej stolicy spod hitlerowskiej okupacji, a także przeprowadzi rozmowy z prezydentem Serbii Borisem Tadiciem na temat dwustronnej współpracy gospodarczej, przede wszystkim w sferze energetycznej. Jak podaje portal www.nowiny24.pl w dniu wczorajszym od południa kilkadziesiąt osób protestowało pod rzeszowskim urzędem wojewódzkim żądając wstrzymania budowy wiatraków na terenie Woli Rafałowskiej i Malawy. W 2010 roku tempo wzrostu PKB Polski może wynieść 2,7-3 procent. W przyszłym roku dynamika wzrostu gospodarczego może przyspieszyć, ale będzie stopniowa - powiedział Marek Belka, dyrektor departamentu europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego.Takie informacje przekazał w poniedziałek na antenie TVN CNBC Biznes Stanisław Kluza, szef Komisji Nadzoru Finansowego. Jego zdaniem jest to jeszcze poziom akceptowalny. Imperium, mocarstwo, carat - te słowa najczęściej pojawiają się przy opisie współczesnej Rosji. O imperialistycznych zapędach świadczy rola hegemona w regionie, z kolei mocarstwowa pozycja ugruntowana została dzięki surowcom naturalnym a także silnej i dobrze uzbrojonej armii. Jeśli zaś chodzi o carat, to opinia ta tyczy się formy sprawowania władzy. Nic dziać się nie może bez wiedzy jednego człowieka, premiera a do niedawna prezydenta Rosji, Władimira Putina. Czy w obliczu zmieniającego się świata Rosja stoi w miejscu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\? Zasoby ropy naftowej i gazu starczą już tylko na kilkadziesiąt lat - powiedział dr Mirosław Duda, doradca Zarządu ARE S.A. podczas konferencji „Energetyka jądrowa”.

Zużycie energii elektrycznej w lutym wzrosło o 3,7 proc


- Zużycie energii elektrycznej w Polsce wzrosło w lutym o 3,7 proc. rdr i wyniosło 12.896 GWh - wynika z danych PSE Operator.

USA wracają do atomu w imię zielonej energetyki


Po raz pierwszy od ponad 30 lat Stany Zjednoczone zaczną budować elektrownie atomowe. Prezydent Barack Obama przyznał na to gwarancje kredytowe w wysokości 8,3 mld dol.

Zadyma na drodze doprowadziła do wypadku


Jeden wykazał się brakiem wyobraźni, wypalając trawę, drugi nie zachował ostrożności podczas przejeżdżania przez zadymiony odcinek drogi. 51-letni kierowca volkswagena passata z gminy Lubycza Królewska zatrzymał się ...

Bilet słabo rozreklamowany


Śląsk. Przewozy Regionalne promują tylko swoje usługi Od 1 czerwca w kasach Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych można już kupić wspólny bilet metropolitalny na pociąg, autobus i tramwaj. ...

Nowe elementy wsparcia dla centrów badawczo-rozwojowych


Wychodząc naprzeciw potrzebom centrów badawczo-rozwojowych (CBR), Ministerstwo Gospodarki opracowało projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W ich efekcie CBR będą dwukrotnie odpisywać od podstawy opodatkowania koszty ponoszone na badania.

Scentralizowany zakupu energii dla Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego


Od 1 października br. Opolski Urząd Wojewódzki dokonuje scentralizowanego zakupu energii. Procedurę przetargową poprzedził audyt i optymalizacja parametrów umownych we wszystkich obiektach Urzędu.

Współpraca gospodarcza: CYPR


Z bocznego fotela…


Kursant niezdolny do jazdy „Obyś cudze dzieci uczył” – grzmią nauczyciele przeklinający swój los, ale instruktorzy wcale nie mają łatwiej. W zwykłej szkole określony plan nauczania należy ...

Niemieckie banki gotowe uczestniczyć w pomocy dla Grecji


Niemieckie banki zadeklarowały gotowość do udziału w pomocy finansowej dla pogrążonej w kryzysie zadłużenia Grecji - poinformował minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble

Ernst&Young: TP zawyża ceny dostępu do swojej sieci


Największy operator dyktuje swoim konkurentom za wysokie stawki - wynika z opublikowanego wczoraj badania Ernst & Young.

Szacunkowe saldo wpłat i umorzeń do TFI wyniosło 1,3 mld zł w marcu


Afgańska policja aresztowała w Kabulu pięciu niedoszłych zamachowców-samobójców, największą taką grupę, jaką kiedykolwiek zatrzymano w stolicy - poinformowały władze.

"Parkiet": Oferta czeskiej spółki warta miliard złotych


Firma AVG, czwarty największy producent oprogramowania antywirusowego na świecie, zadebiutuje w II półroczu 2010 roku na warszaw3skiej giełdzie, ustalił "Parkiet".

FIXING NBP: 2.9591 zł za dolara; 3.9175 zł za euro


Rankingi najlepszych wydziałów najpopularniejszych kierunków powstały na podstawie badań ankietowych wśród firm z branży konsultingowej, prawnej i szkoleniowej. W ankiecie zapytano, absolwentów której uczelni najchętniej by zatrudnili. Najpopularniejszymi kierunkami w zeszłym roku wg statystyk MNiSW było zarządzanie, pedagogika i prawo. Zarządzanie ALK uplasowało się na 6 miejscu, zaś prawo na 7!

DM IDMSA podwyższył wycenę Comarch do 97,4 zł, nadal rekomenduje 'sprzedaj'


# dochodzi stanowisko dwóch przewoźników #

Zielińska-Głębocka, RPP:inflacja spadnie najniżej do 1,8-2,0




Rząd: nowe przepisy dla kierowców, instruktorów i egzaminatorów


Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy przewidujący, że do 2033 r. krajowe prawa jazdy będą wymienione na dokumenty zgodne ze wzorem unijnym. Większość z nich będzie ważna 15 lat. Wprowadzone zostaną też prawa jazdy na rowery i quady.

Wywrotka z "żurawiem na konsoli"


Wywrotka dwustronna z burtą hydrauliczną W dobie kryzysu większość firm wykorzystujących żurawie samochodowe w swoim transporcie poszukuje bardziej uniwersalnych i wielofunkcyjnych rozwiązań, takich które pozwolą w ...

EDF na zakupach w Belgii


EDF zawarł umowy kupna kolejnych akcji drugiej co do wielkości belgijskiej firmy energetycznej SPE – Luminus.

Rumuńska droga przez mękę


- Rumuni mieszkający w Hiszpanii i wracający do Bukaresztu na wakacje padają ofiarą nieuczciwych przewoźników. Niskie ceny biletów mogą budzić podejrzliwość i, jak się często okazuje, ...

Rodzina Baracka Obamy zarobiła w zeszłym roku 5,6 mln dol.


W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem ogólnie pomysły na świąteczne dania. Teraz zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa pozycja wielkanocna - jajka. Dziś proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..