Madonna pomaga Afryce


Amerykańska piosenkarka Madonna zainaugurowała w poniedziałek oficjalnie budowę szkoły dla dziewcząt w Malawi, skąd adoptowała dwoje dzieci - poinformowała agencja AFP.

Do sklepów właśnie trafiła solowa płyta Slasha, słynnego gitarzysty rockowego znanego niegdyś z Guns N'Roses. Na trzech koncertach w Polsce wystąpi niezwykle wpływowa amerykańska formacja The Black Heart Procession. Zespół w poniedziałek (10 maja) zaczyna tournee po naszym kraju. Słynny producent Timbaland ujawnił nazwiska gwiazd, które usłyszmy na nowym albumie artysty.Spośród siedmiu premier nadchodzącego weekendu, dwa filmy były z pewnością szczególnie oczekiwane: kolejny obraz sagi "Zmierzch" oraz "Paranormal Activity". Niezależnie od tego, czy ulegniemy czarowi wampirycznej historii, czy będziemy drżeć przed zjawiskami nadprzyrodzonymi - te filmy na pewno nie pozostawią nas obojętnymi. W serwisie Muzzo.pl możecie już za darmo pobrać 5-utworowy mini album "Miś Marszczuk" debiutującej pop-rockowej grupy Jedenu. Regiofun - taką nazwę będzie nosił nowy festiwal filmowy promujący kino wspierane przez regionalne fundusze. Pierwsza edycja odbędzie się jesienią w Katowicach - powiedziała w czwartek Magdalena Piekorz z Instytucji Filmowej "Silesia-Film".

W piątek na lotnisku w podkatowickich Pyrzowicach padł pierwszy klaps na planie filmu. "Kret" to długometrażowy debiut fabularny Rafaela Lewandowskiego, reżysera o polsko-francuskich korzeniach. Jest on m.in. autorem dokumentu "Piosenka i życie" o dzieciach byłych działaczy Solidarności.

2 czerwca w Teatrze Roma odbędzie się specjalny koncert. Polscy artyści wystąpią na charytatywnym koncercie na rzecz osieroconych dzieci z Gruzji. Amy Winehouse wyda płytę w grudniu 2010 roku lub w styczniu 2011.

"Handlarz cudów" w reżyserii Bolesława Pawicy i Jarosława Szody zdobył nagrodę publiczności na zakończonym 22 listopada w Koninie 19. Przeglądzie Polskich Filmów Fabularnych "Debiuty". "Z Bożą pomocą album będzie gotowy na wiosnę" - zapowiedział 74-letni Lonard Cohen na łamach magazynu "Rolling Stone". Będzie to pierwsza od sześciu lat płyta legendarnego barda z Kanady. 27 stycznia, a nie jak zapowiadano wcześniej pod koniec tego roku, odbędzie się polska premiera najnowszej powieści Dana Browna "Zaginiony symbol". Książka ukaże się nakładem wydawnictw Sonia Draga i Albatros.Szef wielkiej włoskiej wytwórni filmowej i zarazem firmy dystrybucyjnej Medusa, należącej do premiera Silvio Berlusconiego, Carlo Rossella w ostrych słowach wystąpił przeciwko angażowaniu do włoskich filmów aktorek z Europy środkowej i wschodniej. Julianne Moore twierdzi, że nie jest ekshibicjonistką pomimo liczby rozbieranych scen, których dorobiła się w ciągu swojej kariery aktorskiej. Vanessa Redgrave przyjęła pierwszą rolę filmową od czasu tragicznej śmierci swojej córki Natashy Richardson.

Wyszedł zza krat, wraca na scenę


Upadły gwiazdor Boy George (niegdyś lider grupy Culture Club) po wyjściu z więzienia planuje powrót na scenę.

Wręczono odznaczenia IPN "Świadek historii"


10 osób działających na rzecz utrwalania pamięci o idei niepodległości Polski nagrodził w piątek IPN w Białymstoku w drugiej edycji nagrody "Świadek historii". Nagrody wręczył p.o. prezes IPN dr Franciszek Gryciuk.

Chris Rea dla zakochanych


Organizator koncertu Chrisa Rea w Warszawie z okazji dnia św. Walentego przygotował dla zakochanych niespodziankę.

Wspomnienie Niemena na Sopot Festival 2009: wyjątkowy koncert, wszystkich zaskoczy


Na zakończenie 46. Międzynarodowego Sopot Festival 2009, polscy artyści wykonują w Operze Leśnej nieśmiertelne piosenki Czesława Niemena.

Polański znów wygrał z gazetami


Roman Polański i jego żona Emmanuelle Seigner wygrali we wtorek proces z trzema francuskimi gazetami, które opublikowały prywatne zdjęcia przedstawiające reżysera i jego rodzinę w ich willi w Gstaad w Szwajcarii - poinformowały we wtorek media. Słynna para ma dostać łącznie blisko 16 tysięcy euro tytułem odszkodowania i zwrotu kosztów sądowych.

Maleńczuk w roli wariata


"Pacjent Mirek - postać, którą gram, jest wariatem - ma oczopląs, obsesję koloru, a oprócz tego zakochany jest w Ewci" - opowiada o swojej roli w filmie "Hel" Maciej Maleńczuk.

Co dalej z wytwórnią na Chełmskiej?


Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy ul. Chełmskiej w Warszawie rozpoczyna starania o uwłaszczenie swojego terenu, czyli uzyskanie prawa własności do działki - poinformował w piątek, 12 lutego, wicedyrektor Wytwórni Remigiusz Podniesiński.

Jacek Bławut i Bartek Konopka nagrodzeni w Chicago


Jacek Bławut – wykładowca Kursu Dokumentalnego w Szkole Andrzeja Wajdy oraz Bartek Konopka – absolwent Szkoły, wygrali Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce.

Slash miksuje solowy album


Slash kończy przygotowania do wydania solowej płytą.

16-letni idol na szczycie!


Justin Bieber znalazł się na szczycie amerykańskiej listy bestsellerów płytowych z albumem "My World 2.0". Protegowany Ushera może już śmiało uważać się za gwiazdę.

"Trzeszcząca płyta" Piotra Kaczkowskiego po raz kolejny


22 marca ukaże się 6. odsłona unikatowej serii przygotowanej przez Piotra Kaczkowskiego.

Piekorz i Kędzierzawska w Afryce


Już w najbliższy piętak, 20 listopada, rozpoczyna się jeden z najważniejszych Festiwali Filmowych w Afryce, czyli VIII International Images Film Festival for Women (IIFF) w Harare w Zimbabwe. Obok HIFA oraz ZIFF jest to jedna z trzech największych imprez kulturalnych w tym kraju. IIFF jest też uznawany za jeden z czołowych festiwali poświęconych kobietom w Afryce.

Eurowizja 2010: "dzika karta" dla Nefer


Formacja Nefer to kolejny zespół, który weźmie udział w koncercie finałowym krajowych eliminacji konkursu Piosenki Eurowizji 2010. Zespół otrzymał bowiem "dziką kartę" uprawniającą do uczestnictwa w tej rywalizacji

Kapela ze Wsi Warszawa jedzie do Ameryki


Po prawie cztere latach nieobecności w USA i Kanadzie, Kapela ze Wsi Warszawa znów jedzie za ocean. "Bardzo chcieliśmy zaprezentować utwory z Infinity także fanom z Ameryki. Nareszcie możemy" - mówią muzycy zespołu.

14 firm ubiega się o zlecenie budowy filharmonii w Koszalinie


Czternaście firm jest gotowych wybudować nową siedzibę filharmonii w Koszalinie (Zachodniopomorskie). Złożone przez nie oferty wahają się od 29 do 40 mln zł. Obecnie wszystkie propozycje są analizowane pod kątem zgodności z warunkami przetargu.

Keanu Reeves jako Dr Jekyll i Mr Hyde


Keanu Reeves zagra podwójną postać w najnowszej adaptacji słynnej książki Roberta Louisa Stevensona.

Wystawa secesyjnego szkła francuskiego


Kolekcję secesyjnego szkła francuskiego, którego główną atrakcją jest wazon z wytwórni słynnego francuskiego artysty Emila Galle, można oglądać od soboty w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Tarja Turunen: To, co pod powierzchnią


Dobiegły końca nagrania "What Lies Beneath", nowego albumu Tarji Turunen, byłej wokalistki fińskiej grupy Nightwish.

Heineken Open'er Festival 2010: rusza sprzedaż biletów


W poniedziałek, 16 listopada ruszyła sprzedaż biletów na Heineken Open'er Festival 2010.

Mulatu Astatke i The Heliocentrics w Warszawie


28 października na jedynym koncercie w Polsce wystąpi Mulatu Astatke z grupą The Heliocentrics.