Xiu Xiu wraca do życia


Grupa Xiu Xiu zapowiada na luty nowy krążek zatytułowany "Dear God, I Hate Myself".

Drew Barrymore poprowadzi imprezę dla kinomanów i amatorów jazdy na wrotkach na przedmieściach Detroit. Wszystko to w ramach promocji jej najnowszego filmu. Do sklepów tafiło kolejne wydawnictwo Całej Góry Barwinków - album "Kocham kłopoty". W sieci pojawił się oficjalny zwiastun thrillera "The Killer Inside Me" w reżyserii Michaela Winterbottoma."39/89 Zrozumieć Polskę" to tytuł nowego muzyczno-filmowego projektu firmowanego przez wrocławskiego wokalistę i muzyka L.U.C.-a. W wieku 37 lat zmarł basista Dean Turner, członek grupy Magic Dirt. Debata poświęcona życiu i twórczości Jarosława Iwaszkiewicza, odbędzie się 17 marca (środa) o godz. 19. w warszawskim klubie Chłodna 25.

Odbywający się w Krakowie wielki finał Mistrzostw Świata Didżejów IDA 2009 okazał się szczęśliwy dla reprezentanta Japonii - DJ-a Co-Ma, który zwyciężył w najciekawszej kategorii Technical.

Robert De Niro dołączy do obsady thrillera "Dark Fields". Niewykluczone, że saga pod tytułem "Czy Steven Tyler śpiewa jeszcze w Aerosmith" wkrótce dobiegnie końca.

Oscar Isaac dołączył do obsady filmu "Sucker Punch" Zacka Snydera. Na miesiąc przed premierą nowego albumu, James Lavelle i jego UNKLE udostępniają za darmo w sieci kolejny utwór. Mike Juge rozważa nakręcenie kontynuacji filmu "Beavis i Butt-Head zaliczają Amerykę".PenĂŠlope Cruz jest teraz jedną z najbardziej zapracowanych aktorek w Hollywood. Jej dwie najnowsze role - w "Seksie w wielkim mieście 2" i musicalu "Dziewięć" - budzą wielkie emocje. Rozpoczęły się prace na planie "Wall Street 2: Money Never Sleeps" - sequela filmu Olivera Stone'a z 1987 roku. Michael Douglas wraca na Wall Street, Shia LaBeouf dopiero będzie starał się zrobić karierę jako makler. Tegoroczny, 50. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 31 maja - 6 czerwca. Poznaliśmy już jurorów jubileuszowej edycji imprezy.

Nitrous Oxide ku czci ofiar ze Smoleńska


Producent stworzył utwór-hołd dla ofiar tragedii w Smoleńsku.

Minister kultury podsumował obchody wybuchu II wojny światowej


Obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej zorganizowane 1 września na Westerplatte były największym od lat spotkaniem przywódców światowych w Polsce. Wydarzenie relacjonowały wszystkie europejskie kraje - poinformował w piątek minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Maleńczuk w roli wariata


"Pacjent Mirek - postać, którą gram, jest wariatem - ma oczopląs, obsesję koloru, a oprócz tego zakochany jest w Ewci" - opowiada o swojej roli w filmie "Hel" Maciej Maleńczuk.

Ukazał się "Mały słownik gwar polskich"


Ukazał się "Mały słownik gwar polskich" - wybór słownictwa gwarowego, charakterystycznego dla poszczególnych dialektów, a także dla całego obszaru gwarowego Polski. Liczy 10 tys. haseł. Powstał w zakładzie dialektologii Instytutu Języka Polskiego PAN w Krakowie.

Dzwonił dzień przed śmiercią


Włoski tenor Andrea Bocelli wyznał, że Michael Jackson dzwonił do niego dzień przed swoją śmiercią.

Sąd odrzucił wniosek Polańskiego


Szwajcarski Federalny Sąd Karny w Bellinzonie odrzucił wniosek Romana Polańskiego o zwolnienie z aresztu - podała we wtorek agencja AFP.

"Ostatnia piosenka" Miley Cyrus


Miley Cyrus, gwiazda serialu "Hannah Montana", odstawia karierę muzyczną na bok. Czy w swoim nowym filmie, "Last song" - zgodnie z jego tytułem - zaśpiewa swoją ostatnią piosenkę?

Ratować dom Niemena


W Supraślu koło Białegostoku powstaje stowarzyszenie miłośników twórczości nieżyjącego wybitnego muzyka Czesława Niemena, które chce pomóc przy remoncie rodzinnego domu artysty w Starych Wasiliszkach w obwodzie grodzieńskim na Białorusi, by mógł tam powstać dom środowisk twórczych i muzeum Niemena.

Wystawa fotografii i litografii Davida Lyncha w Katowicach


Wystawę 75 fotografii i 43 litografii Davida Lyncha - jednego z najbardziej oryginalnych i kontrowersyjnych amerykańskich reżyserów - będzie można oglądać od środy w katowickim Rondzie Sztuki. W otwarciu ekspozycji - jednym z najważniejszych wydarzeń 18. Festiwalu Ars Cameralis Silesiae Superioris - weźmie udział sam autor.

Juliette Binoche u Kariostamiego


Irański reżyser Abbas Kariostami pokazał we wtorek, 19 maja, w Cannes swój najnowszy film "Copie conforme" ("Idealna kopia"). Konkurujący w walce o Złotą Palmę obraz jest pierwszą produkcją Kariostamiego nakręconą poza granicami Iranu i pierwszym zawodowym spotkaniem reżysera z francuską aktorką Juliette Binoche.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2009: zmieniony, dokładny program imprezy


Niewielkim zmianom uległ program festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2009, jaki odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia w Katowicach.

Festiwal Filmoteki Szkolnej w czerwcu w Warszawie


W dniach 14-15 czerwca w Warszawie odbędzie się Festiwal Filmoteki Szkolnej, podsumowujący pierwszy rok obecności pakietu Filmoteki Szkolnej w szkołach. Jest to okazja do spotkania się z uczniami i nauczycielami z całej Polski, którzy w ubiegłym roku zaangażowani byli w działania filmowe.

Laureat nagrody głównej festiwalu Hot Docs na 7. Planete Doc Review


Ogłoszono zwycięzców festiwalu Hot Docs w Toronto, jednego z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych na świecie. Laureatem nagrody głównej Grand Jury Prize został pokazywany na rozpoczętym właśnie 7. festiwalu Planete Doc Review "Niedokończony film" Yaela Hersonskiego.

Steve Carell w obliczu ekranowego kryzysu małżeńskiego


Glenn Ficarra i John Requa podjęli rozmowy dotyczące reżyserii kolejnego filmu z udziałem Steve'a Carella.

The Beatles mogli powrócić


Paul McCartney jest zadowolony, że słynnym The Beatles nigdy nie udało się zreformować. Artysta jest przekonany, że "come back" sprofanowałby dziedzictwo grupy.

Ogłoszono10 finalistów nowej edycji Manhattan Short Film Festival


Ogłoszono10 finalistów nowej edycji Manhattan Short Film Festival. Filmy będzie można zobaczyć m.in. w niedzielę, 27 września, o godz. 19., w krakowskim Kinie Pod Baranami.

"Antychryst" bez cenzury wkrótce na DVD


Już 10 września do polskich wypożyczalni trafi "Antychryst”, najnowszy, bardzo kontrowersyjny i już legendarny horror Larsa von Triera. Film stał się w polskich kinach prawdziwym przebojem – zobaczyło go już ponad 100 tys. osób. Na DVD Polscy widzowie będą mogli obejrzeć bliższą reżyserowi, tzw. "niegrzeczną protestancką”, czyli nieocenzurowaną wersję tego filmu.

Malkovich produkuje, Luna reżyseruje


Meksykańska gwiazda Diego Luna przechodzi na drugą stronę kamery. Jego debiutem reżyserskim będzie dramat.

Sofa: Kasia i Tomek solidnie przepytani


Na kilka godzin przed czwartkowym koncertem w Krakowie, Kasia i Tomek z zespołu Sofa wzięli udział w czacie z użytkownikami Onet.pl.

Imponujący finał "Transformers III"


Michael Bay, który ponownie stanie za kamerą filmu "Transformers", zapowiada kilka zmian w stosunku do dwóch dotychczasowych serii.