Janet Jackson nie obejrzy "This Is It"


Janet Jackson nie zamierza oglądać filmu dokumentalnego "This Is It" o zmarłym bracie Michaelu Jacksonie.

W związku z rozpoczynającymi się w piątek (11 czerwca) piłkarskimi Mistrzostwami Świata do Republiki Południowej Afryki zjeżdżają światowe gwiazdy muzyki pop. Szwajcarskie ministerstwo sprawiedliwości odrzuciło drugi wniosek Romana Polańskiego o zwolnienie go z aresztu za kaucją, wyższą niż proponował wcześniej - poinformował w piątek rzecznik resortu Folco Galli. Wniosek odrzucono ze względu na wysokie ryzyko ucieczki Polańskiego ze Szwajcarii. Amerykańska piosenkarka Lady GaGa zwolniła wszystkie osoby zajmujące się ochroną jej koncertów - donoszą media.22 czerwca 2010 roku do sklepów trafią aż dwa nowe materiały wrocławskiej formacji Öszibarack. Brytyjski muzyk, Ben Jacobs aka Max Tundra, po raz kolejny dotrze do Polski. Artysta wystąpi w pięciu polskich miastach, w ramach promocji najnowszego, trzeciego albumu "Parallax Error Beheads You", który ukazał się w roku ubiegłym nakładem Domino Records. W związku z obchodami 65. rocznicy likwidacji getta Litzmannstadt otwarta została wystawa fotografii łódzkiego Starego Miasta, głównego skupiska ludności żydowskiej w przedwojennej Łodzi.

Po 10-letniej przerwie Christopher Walken wraca na nowojorską scenę. Aktor wystąpi w czarnej komedii "A Behanding in Spokane".

Perkusista zespołu The Cribs, Ross Jarman, miał niecodzienny wypadek w trakcie kąpieli. Piosenkarka otrzymała ciekawą rolę w filmie "The Last Dragon".

3 i 4 lutego odbędą się polskie koncerty niemieckiej grupy U.D.O. Weterani klasycznego heavy metalu wystąpią kolejno w Warszawie (Progresja) i Krakowie (Loch Ness). Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, iż nowy longplay Lil Wayne 'a ukaże się dopiero w czerwcu, tymczasem wytwórnia zapewnia, że "Rebirth" trafi do rąk fanów już na początku lutego. Elita rosyjskiego romansu, duet Julia Ziganszina i Aleksander Ławrentiew razem z koncertem "Romanse rosyjskie" wyruszą w trasę koncertową po Polsce.11 grudnia w Rzeszowie odbędzie się druga edycja Grim Harvest Festival z udziałem 10 formacji z piekła rodem. Już w ten weekend na dwóch koncertach w Polsce wystąpi grupa Fuck Buttons. Imprezy odbędą się 1 i 2 maja - najpierw w Warszawie, potem w Katowicach. Temat dyskwalifikacji Nataszy Urbańskiej z udziału w opolskich "Debiutach", powraca w mediach jak bumerang. Na łamach tygodnika "Twoje Imperium" wokalistka zdradziła, że pomimo wszystkich nieprzyjemności jakie spotkały ją z tego tytułu, są również pozytywne aspekty całej sprawy.

Jackson obok Boyle


Michael Jackson i Susan Boyle to najczęściej poszukiwane gwiazdy muzyki w internecie.

Nowa płyta I Am Kloot


5 lipca ukaże się nowy album I Am Kloot. Dzieło nosi tytuł "Sky At Night".

"Pluto Nash" największą klapą finansową


Komedia science fiction "Pluto Nash" z Eddiem Murphym w roli głównej znalazła się na szczycie zestawienia największych porażek kasowych kina ostatniej dekady.

Drugi sezon "Mentalisty" w telewizji nowej generacji n już od 3 grudnia


Już 3 grudnia 2009 roku w ofercie dostępnej wyłącznie w telewizji nowej generacji n kolekcji VOD nSeriale pojawi się pierwszy odcinek najnowszego, II sezonu, doskonałego serialu kryminalnego "Mentalista". Podobnie jak w wypadku takich hitów jak "Dr House", "Californication" czy "Dexter" dostępne w nSerialach odcinki będą miały status polskiej premiery.

Wybrano najlepsze rockowe albumy koncertowe


Płyta "Live And Dangerous" z dorobku grupy Thin Lizzy zajęła pierwsze miejsce w nowym rankingu najlepszych albumów koncertowych z muzyką rockową.

Tarja Turunen znów solo


Na początku lutego Tarja Turunen wejdzie do studia, by nagrać nowy album. Płyta ma już tytuł - "What Lies Beneath".

"Zero" Pawła Borowskiego na Międzynarodowym Festiwalu w Pusan


Debiut fabularny Pawła Borowskiego "Zero" został zaproszony na 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Pusan.

Kard. Dziwisz o Juliuszu Słowackim podczas mszy na Wawelu


Juliusz Słowacki wyprorokował nam Słowiańskiego Papieża; w jakiś tajemniczy sposób pomógł też Janowi Pawłowi II zrealizować jego misję, jako Piotra naszych czasów - mówił metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz podczas piątkowej mszy na Wawelu z okazji 200. rocznicy urodzin poety.

Bydgoskie święto smooth jazzu - kto wystąpi?


Poznaliśmy pełny program Smooth Festival 2010, który odbędzie się 22 maja na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Z zagranicznych gwiazd pojawią się Ive Mendes, Emmanuelle Seigner i Vaya Con Dios.

"Bóg nie taki straszny" Porębskiego contra "Bogiem urojonym" Dawkinsa


Świecki teolog odważył się stawić czoło słynnemu profesorowi Oxfordu Richardowi Dawkinsowi - napisał ks. prof. Józef Kudasiewicz w przedmowie do książki Pawła Porębskiego "Bóg nie taki straszny". Ukazała się ona w tych dniach nakładem wydawnictwa "Jedność" w Kielcach.

Brutalny gwałt zostanie ponownie pomszczony


Steven Monroe zajmie się reżyserią horroru "I Spit on Your Grave".

50-lecie pracy artystycznej Mariana Kociniaka


Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych Marian Kociniak, znany m.in. z niezapomnianej roli Franka Dolasa w słynnej polskiej komedii "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" obchodzi w styczniu 50-lecie pracy artystycznej. 11 stycznia artysta skończy 74 lata.

Jak Susan spędzi urodziny?


1 kwietnia 49 lat kończy Susan Boyle, największa rewelacja muzyki rozrywkowej w ostatnich latach. Wokalistka spędzi swoje urodziny w Japonii.

Venflon, Pampeluna i Muerte zagrają w No Mercy


W środę, 23 czerwca w warszawskim klubie No Mercy wystąpią grupy Venflon, Pampeluna oraz Muerte.

Zmarł Mick Green


W poniedziałem, 11 stycznia zmarł Mick Green, brytyjski gitarzysta.

Zobacz sesję zdjęciową Muńka do solowej płyty


15 marca ukaże się solowa płyta lidera T.Love, Muńka Staszczyka. Album zatytułowany po prostu "Muniek" wypełni dziesięć piosenek.

Pół wieku "Zezowatego szczęścia"


Filozoficzna powiastka filmowa - tak jedną z najważniejszych komedii w historii polskiego kina, "Zezowate szczęście", określają krytycy. 4 kwietnia minęło dokładnie pół wieku od premiery filmu Andrzeja Munka, z Bogumiłem Kobielą w głównej roli Jana Piszczyka.

Piekło nudy


Subiektywny przegląd prasy zagranicznej

RenĂŠe Zellweger śpiewa


Śpiewająca RenĂŠe Zellweger? W internecie pojawiła się zapowiedź anglojęzycznego debiutu reżysera "Niczego nie żałuję - Edith Piaf" - Oliviera Dahana.

KFF także dla profesjonalistów


Krakowski Festiwal Filmowy, którego 50. edycja będzie miała miejsce w dniach 31 maja - 6 czerwca, już od kilku lat mocno otwiera się na profesjonalistów filmowych. Pod nazwą Industry Zone kryją się Krakowskie Targi Filmowe, Dragon Forum oraz szereg wydarzeń przeznaczonych dla obecnych na festiwalu przedstawicieli branży filmowej.